zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Międzynarodowy Turniej Rugby na Wózkach Mazovia Cup 2019

Plakat promujący Mazovia Cup/Fot. Klub Four Kings
12 - 13 października 2019
DPD Arena Legionowo
09:00 - 17:00

Zapraszamy na Międzynarodowy Turniej Rugby na Wózkach Mazovia Cup 2019 organizowany przez Warszawski Klub Four Kings, więcej informacji już wkrótce.

Turniej rugby na wózkach Mazovia Cup narodził się z potrzeby mierzenia się z najlepszymi. To jedyne zawody drużynowe tej rangi odbywające się na Mazowszu. Podczas tegorocznej, ósmej już edycji, w walce o puchar spotka się sześć mocnych europejskich zespołów. Warszawę będzie reprezentować największy i najbardziej utytułowany Klub w Polsce wielokrotny Mistrz Polski, a obecnie v-ce Mistrz Polski 2018 - zespół Four Kings, działający przy Warszawskim Stowarzyszeniu Rugby na Wózkach.

Poza warszawską drużyną udział w turnieju wezmą drużyny z Niemiec, Luxemburga, Danii, Francji oraz Wielkiej Brytanii. „Jestem rugbistą, który walczy do końca i nigdy się nie poddaje. Mimo przeciwności i ciągłej walki - przede wszystkim z samym sobą. Chcę i potrafię dotrwać do końca ciężkiego meczu.” - stwierdza Tomek Witkowski, zawodnik Four Kings i były reprezentant Polski. Czym jest rugby na wózkach? Rugby na wózkach to jedyna gra drużynowa dostępna dla osób z porażeniem czterokończynowym - tetraplegią. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Zawiera elementy koszykówki, piłki ręcznej i hokeja na lodzie.

Do polski dotarła w 1997 roku. „Nigdy nie zapomnę pierwszego meczu na żywo: szczęku żelastwa, upadków. I ta myśl: o matko, oni się pozabijają! Rugby na wózkach to mega walka, totalna moc.” - opowiada Agata Etmanowicz, współzałożycielka Fundacji Polska Bez Barier, wolontariuszka Four Kings. Obecnie polska Liga Rugby na Wózkach należy do najbardziej rozwiniętych na świecie (obok USA i Niemiec). W sezonie rozgrywkowym ściera się ze sobą aż czternaście drużyn. Polscy rugbyści biorą udział również w rywalizacjach międzynarodowych oraz przyczyniają się do rozwoju rugby na wózkach na świecie.

Przekonaj się na własne oczy, jaką determinację prezentują zawodnicy topowych drużyn europejskich!
Rugby z najwyższej półki podczas Mazovia Cup 2019!
WSTĘP WOLNY!

Eliminacje – sobota godz. 9.00-18.30
Finały Play-off – niedziela godz. 9.00-17.00
Mecz finałowy – niedziela godz. 15.00-16.30

Organizatorzy:
Warszawskie Stowarzyszenie Rugby na Wózkach Four Kings, Arena Legionowo

Patronat honorowy:
Marszałek woj. Mazowieckiego Adam Struzik i Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.
(wysłane prośby)

Sponsorzy i Partnerzy wydarzenia:
Inter Cars, SKF, Winterhalter, Coloplast, KAYAX, PWK Legionowo, T4B.

Klub Four Kings/Fot. Klub Four Kings