zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Miejskie kolędowanie

Data dodania: 18 grudnia 2017

Jak co roku władze i mieszkańcy Legionowa wzięli udział we wspólnej Wigilii Miejskiej. Odbyła się ona wczoraj (17.12) w ratuszu.

 

Zanim jednak zabrzmiały pierwsze takty kolęd i przełamano się opłatkiem, na dziedzińcu uroczyście przekazano nowy wóz strażacki dla OSP Legionowo.

Licznie zgromadzeni uczestnicy mogli następnie obejrzeć w sali widowiskowej Widowisko Bożonarodzeniowe w wykonaniu zespołu Herody z Perlejewa.

Po życzeniach od prezydenta Romana Smogorzewskiego, przewodniczącego Rady Miasta Legionowo Janusza Klejmenta i wicestarosty Jerzego Zaborowskiego wspólnie dzielono się opłatkiem i odśpiewano kolędy wraz z zespołem.

– Pozwólcie, że złożę Wam życzenia trochę innych świąt, w których marketing świąteczny, zakupy, przygotowania, prezenty nie przysłonią idei Świąt Bożego Narodzenia – powiedział prezydent Roman Smogorzewski – Ideą tych świąt jest rodzina, miłość, wspólna rozmowa, nadzieja i poczucie wspólnoty. Tego poczucia wspólnoty w naszym mieście i kraju bardzo mocno brakuje. Życzę nam wszystkim takich świąt, żebyśmy tę wspólnotę poczuli. Żebyśmy szukali tego co nas łączy, a nie tego co nas dzieli. Zdrowych, radosnych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia – złożył życzenia mieszkańcom prezydent Legionowa.

Jak co roku nie zabrakło niezwykle popularnej szopki z żywymi zwierzętami. Wigilii towarzyszył kiermasz wyrobów regionalnych. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty dla dzieci: dekorowanie pierniczków i zdobienie bombek

Przybyli otrzymali gorący barszczyk i pasztecik.

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie