zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Młodzież z Legionowa - Szkoła Liderów – EuroWeek

Data dodania: 02 października 2017
Na zdjęciu osoby biorące udział w szkoleniu trzymają certyfikaty uczestnictwa w projekcie

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Legionowie wzięli udział w obozie szkoleniowym z języka angielskiego EuroWeek - Szkoła Liderów, który odbył się w Lądku Zdroju. To specjalny obóz edukacyjny pozwalający młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.

Zajęcia dla uczniów były prowadzone w języku angielskim, w formie warsztatów dla każdej grupy wiekowej z wykorzystaniem interaktywnych metod, prezentacji i gier. Prowadzącymi byli wolontariusze z takich krajów, jak: Filipiny, Indie, Urugwaj, Armenia, Turcja, Czarnogóra, Indonezja i Peru.

W czasie trwania obozu językowego uczniowie zwiedzili Lądek Zdrój, ale też Wiedeń, stolicę i największe miasto w Austrii, które jest znaczącym ośrodkiem kultury europejskiej.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć gotycką Katedrę św. Szczepana, Pałac Schönbrunn, Belweder, Muzeum Historii Naturalnej, Kościół św. Boromeusza, Ratusz, Parlament, austriacką Bibliotekę Narodową,ale też Operę Wiedeńską.

Mogli również przypomnieć sobie, że kompozytorami związanymi z Wiedniem są - określani jako klasycy wiedeńscy - Ludwig van Beethoven, Józef Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart.

Na zakończenie obozu każdy uczestnik otrzymał certyfikat. Ostatni wieczór był wyjątkowy. Prezentowali się bowiem uczniowie w ramach realizacji powierzonych zadań, ale i nauczyciele biorący udział w obozie. Wspólnie z kadrą nauczycielską z Tarnowa nauczyciele zatańczyli poloneza.

Udział w obozie był zorganizowany po raz pierwszy i bardzo spodobał się uczniom. Koordynatorzy do organizacji międzynarodowych spotkań - Monika Goszczyńska-Bartkowska i Marcin Kołodziński - liczą na dalszą owocną współpracę z fundacją i wolontariuszami, a obozy EuroWeek dla uczniów zapisują w kalendarz jako szkolną tradycję.

źródło: ZSP 2 w Legionowie

Zajecia z wolontariuszemUczniowie zwiedzają Wiedeń
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie