zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

NaprawiaMy z Veolią

Data dodania: 07 czerwca 2019
NaprawiaMy z Veolią

Fundacja Ashoka Polska wraz z Fundacją Veolia Polska zapraszają do udziału w konkursie “NaprawiaMY z Veolią”, którego celem jest utworzenie miejsc, gdzie lokalne społeczności będą mogły naprawiać rzeczy i wymieniać się umiejętnościami. Nagrodą jest kilkumiesięczny cykl szkoleniowy dla innowatorów społecznych, a także grant na sfinansowanie kawiarenki naprawczej i jej działań.

Cofnij

Nasze społeczności lokalne produkują tony odpadów rocznie. Odpady te nie tylko stanowią niewygodny problem, ale nieodpowiednie postępowanie z nimi może doprowadzić do zatrucia ludzi i zwierząt. Gdyby wymieniane rocznie telefony komórkowe ustawić jeden na drugim utworzyłyby kolumnę 1000 razy większą niż Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Kolumna z telewizorów 50 razy przewyższyłaby Mount Everest. Tymczasem zużytą świetlówkę możemy wykorzystać w 90% do produkcji nowej lampy. Wiele sprzętów mogłoby nadal służyć swoim użytkownikom, gdyby wiedzieli, gdzie lub jak mogą je naprawić. W Polsce wciąż jest wiele osób, które potrafi naprawiać sprzęty. Jest też wiele osób, które chciałyby się tego nauczyć. Uważamy, że jest to ogromny potencjał, który z pożytkiem dla środowiska i dla integracji społeczności lokalnych warto uruchomić promując ideę gospodarki obiegu zamkniętego. Projekt, który proponujemy polega na wsparciu innowacji społecznych, szerzeniu idei gospodarki obiegu zamkniętego w kontekście konsumpcji i relacji społecznych w miastach.

(Agata Stafiej-Bartosik – Coutry Director of Ashoka Poland)

Współpraca między trzema sektorami: biznesem, samorządem i organizacjami społecznymi przyświeca wszystkim naszym działaniom, jest bowiem podstawą skutecznego angażowania się mieszkańców w sprawy miasta i współtworzenia nowoczesnych rozwiązań odpowiadających na współczesne wyzwania społeczne i ekologiczne. Nasz nowy program "NaprawiaMY z Veolią", w duchu międzysektorowej współpracy, będzie wzmacniać miejskie innowacje społeczne, szczególnie wokół idei "zero waste". Wierzymy, że dobry klimat miejski sprzyja innowacjom, dlatego w efekcie programu powstanie 5 kawiarenek naprawczych, w których mieszkańcy będą mogli za darmo naprawić uszkodzone rzeczy, czy otrzymać porady ekspertów, jak lepiej dbać o zasoby i produkować mniej odpadów. A wszystko w miłym, ciepłym kawiarnianym klimacie.

(Izabela Rakuć-Kochaniak, Prezes Fundacji Veolia Polska, Dyrektor ds. CSR w Grupie Veolia)

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

Zapraszamy do udziału instytucje, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne

JAK TO DZIAŁA?

Jeżeli chcesz aby kawiarenka powstała w Twoim mieście, zgłoś swój pomysł na inicjatywy, które Twoim zdaniem powinny być realizowane w takiej kawiarence.

Znajdź chętnych do angażowania się razem z Tobą. Sprawdź czy są wśród nich fachowcy.

Szukamy pomysłów, które połączą pokolenia, zaktywizują zarówno kobiety jak i mężczyzn, młodzież i dorosłych, osoby starsze i dzieci. Poszerzą świadomość konsumpcyjną a naprawianiu nadadzą nowy wymiar.

Zgłoś swój pomysł do 10.06 2019 roku na stronie:

http://www.naprawiamyzveolia.pl

 

Spośród zgłoszeń wybierzemy 10 najbardziej innowacyjnych projektów, które otrzymają wsparcie merytoryczne na dopracowanie pomysłów:

  • 2 dniowe szkolenie w Łodzi 25-26.06

  • 3 spotkania inspiracyjne on-line

  • wsparcie animatora Ashoki

Pięć z nich otrzyma dodatkowo wsparcie finansowe w wysokości 8 000 złotych na sfinansowanie funkcjonowania kawiarenki naprawczej.

 

Kontakt

http://www.naprawiamyzveolia.pl

http://ashoka-cee.org/naprawiamy/

https://www.facebook.com/Ashokawpolsce/

https://www.facebook.com/VeoliaPL/

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Fundacja Veolia Polska, Anna Hincz, anna.hincz@veolia.com

Fundacja Ashoka Polska, Marek Kaleta, mkaleta@ashoka.org