zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Nasza Historia

Data dodania: 07 lutego 2020
Nasza Historia - miesięcznik historyczny powiatu legionowskiego

Nasza Historia to miesięcznik, który traktuje o historii naszego regionu i jest wydawany w formie dodatku, który można wpiąć do segregatora. Zachęcamy do lektury.

Cofnij

Redaktorem naczelnym miesięcznika jest Mirosław Pakuła. Wydawnictwo zostało wsparte przez samorząd Legionowa, Jabłonny, Serocka, Nieporętu, Wieliszewa, przez Nadleśnictwo Jabłonna oraz Starostwo Powiatowe. W miesięczniku można znaleźć ciekawe artykuły na temat jabłonowskiej stadniny koni Aleksandra Potockiego, starej kamienicy w Legionowie przy ulicy Kopernika 21, długiej tradycji kolei w Nieporęcie, a także o położeniu Serocka i wieliszewskiej kaplicy.

Miesięcznik jest dostępny jako dodatek do Gazety Powiatowej w Legionowie, która podjęła się wydawania periodyku. W tym roku planowane jest 10 wydań Naszej Historii. Czasopismo będzie można znaleźć również w urzędach i placówkach oświatowych na terenie całego powiatu.