zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Noc Muzeów

Data dodania: 16 maja 2018
Noc Muzeów

W sobotę (19 maja) Muzeum Historyczne w Legionowie jak co roku weźmie udział w ogólnopolskiej Nocy Muzeów. W tegorocznym programie wydarzenia przewidziano wiele atrakcji!

Noc Muzeów w Filii „Piaski”, która będzie poświęcona żołnierzom 1. Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, rozpocznie się koncertem piosenek wojskowych. Głównym punktem programu będzie otwarcie wystawy „Kościuszkowcy 1943-1945”. Ekspozycja przypomina o trudnych drogach i poświęceniu zwykłych żołnierzy w 75. rocznicę utworzenia 1. Dywizji. Wystawie będą towarzyszyć prezentacje mundurów, wyposażenia, uzbrojenia żołnierzy tej jednostki oraz pokaz obrony sztabu przed dywersantami. O związkach dywizji z Legionowem goście dowiedzą się z prelekcji historycznej. Tradycyjnie dużą atrakcją będzie możliwość strzelania z pistoletu z użyciem laserowego symulatora.

W pawilonie wystawienniczym naszego Muzeum odbędzie się finisaż wystawy czasowej „Śladami dawnych dworów i pałaców”. Podczas tego wydarzenia odbędzie się promocja folderu wystawy oraz ostatnie już oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji. Ponadto na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, w tym Konkurs Rodzinny z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, prelekcje i zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Noc MuzeówNoc Muzeów
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Santander Bank Polska SA
96 1090 1841 0000 0001 4147 9243

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie