zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Odszedł Marek Niewiadomski

Data dodania: 03 lipca 2018

Wczoraj (2.07) niespodziewanie zmarł Marek Niewiadomski, społecznik, wieloletni kierownik Legionowskiego Centrum Charytatywno-Opiekuńczego Caritas DWP. Osoba znana i ceniona za działaniana rzecz najbardziej potrzebujących i wymagających opieki mieszkańców Legionowa.

Cofnij

Szczery i bezinteresowny, pełen oddania i zaangażowania w pracę dla innych, wrażliwy na krzywdę i potrzebę ludzką– taki był pan Marek. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego i historii, socjolog.

Od czasu, kiedy został kierownikiem ośrodka wszystko się zmieniło. Podopieczni urządzili jadłodajnię dla najbardziej potrzebujących mieszkańców, uruchomili zakład krawiecki, wyremontowali dawne pomieszczenia gospodarcze, które zaadaptowali na mieszkania. Przez lata filarem placówki był właśnie Marek Niewiadomski, którego zaangażowanie w pracę na rzecz ludzi pokrzywdzonych przez los oraz pasja udzieliły się także innym pracownikom ośrodka.

- Ogromna strata. W mojej pamięci pozostanie jako człowiek bardzo oddany potrzebującym, zaangażowany społecznik, Człowiek Orkiestra. Żegnaj Marku – napisała Grażyna Chojnowska.

- Bardzo boli jak odchodzą ludzie, którzy mieli wielkie plany i chcieli nieść pomoc innym..Zapewne dalej będziesz czynił dobro tym, którzy są w potrzebie. Zdecydowanie za szybko. ale serce ma się jedno i ile można znieść. Bywaj – dodała radna Danuta Ulkie.

Dyrektor Żłobka Miejskiego Barbara Mierzejewska napisała - Dobro, które czynił dla ludzi, pozostanie w nich na zawsze.

Pogrzeb Marka Niewiadomskiego odbędzie się w najbliższy czwartek, 5 lipca o godz. 12.00 w Kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie.