zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Oj, będzie się działo...

Data dodania: 10 stycznia 2019

Jak co roku, już od 27 lat, w drugą niedzielę stycznia, na terenie naszego kraju gra dość niezwykła orkiestra. Również Legionowo przyłączy się do tego wyjątkowego grania. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, bo oczywiście o niej tu mowa, zbierać będzie pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Cofnij

W naszym mieście zarejestrowane są 4 sztaby orkiestry:

  • Sztab nr: 3687 PZSO w Legionowie, ul. Piłsudskiego 26, szef sztabu: Mariusz Suwiński

  • Sztab nr: 2230 ZSP2, ul. Jagiellońska 67, szef sztabu: Dorota Kuchta

  • Sztab nr: 1849 Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie, ul. Zegrzyńska 3, szef sztabu: Agnieszka Jakubowska

  • Sztab nr: 3207 SPP-Nadzieja, ul. Piłsudskiego 41, szef sztabu: Roman Biskupski

Całość zbiórki, już tradycyjnie, zwieńczy ufundowany przez władze miasta, pokaz świateł przed Ratuszem, czyli tzw. „światełko do nieba”.

Urząd Miasta dodatkowo chcąc włączyć się do akcji przekazał organizatorom szereg gadżetów z przeznaczeniem na licytację. Wszystkich mieszkańców zachęcamy do włączenia się do tej zbiórki. Szczegółowe plany imprez towarzyszących znajdują się na stronach organizatorów oraz w kalendarzu wydarzeń: WOŚP