zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Otwarcie basenu już 27 października

Data dodania: 05 października 2018

Dobiega końca największa inwestycja ostatnich lat - budowa basenu na os. Piaski. Wciąż trwa konkurs na nazwę pływalni, której oficjalne otwarcie już 27 października.
 

Oprócz basenu sportowego, na wszystkich chętnych czeka rozbudowana część rekreacyjna. Co ważne – pływalnia będzie dostępna od 6 rano do 22. Zapisy na bezpłatne wejścia wejdą już w przyszłym tygodniu na stronie www.kzb-legionowo.pl.

To długo wyczekiwana i bardzo potrzebna inwestycja. Co prawda pomysł wyszedł od władz miasta, ale realizuje go spółka KZB Legionowo. To o tyle ważne, że pozwoli zaoszczędzić 23% kosztów. – Różnica pomiędzy inwestycją prowadzoną przez gminę a tą prowadzoną przez spółkę to 23%. Prawie jedna czwarta kosztów mniej będzie wydatkowana na ten cel dzięki możliwości odzyskania VAT-u przez spółkę – tłumaczy prezydent Roman Smogorzewski.

Prezydent podkreśla, że przy tej inwestycji udało się osiągnąć kompromis między marzeniami o gigantycznym aquaparku, a basenem przyszkolnym, który ma atrakcyjną cześć rekreacyjną. - To jest basen skrojony na miarę naszych możliwości i potrzeb. Pływalnia będzie otwarta codziennie w godzinach 6.00-22.00, trwają rozmowy z operatorami oferującymi karty sportowe. Wkrótce zostanie podany dokładny cennik wejść, który będzie dostosowany do możliwości naszych mieszkańców. Zarówno cennik, jak i inne warunki będą takie jak na pływalni w Nieporęcie, z której chętnie korzystają nasi mieszkańcy. Pływalnia na os. Piaski jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi prezydent.

Oprócz basenu pływackiego o wymiarach 16,5 na 25 metrów z siedmioma torami, w budynku znajduje się także basen rekreacyjny o wymiarach 11 na 22 metry, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia - rura, sauna, dwa jacuzzi, leżanki z masażem, masaż ścienny oraz masaż stóp i karku. Obok obiektu powstanie parking na 65 samochodów osobowych i 2 miejsca dla autokarów.

Inwestycja otrzymała 3,5 mln zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, z programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej – pilotaż edycja 2017, który wspiera budowę i rozbudowę infrastruktury sportowej, przeznaczonej dla szerokiego grona odbiorców. Po odjęciu VAT i otrzymanego dofinansowania koszt tej inwestycji to około 11,5 mln zł.


 

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie