zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Paraolimpiada w Legionowie

Data dodania: 21 maja 2018
Paraolimpiada w Legionowie

W ramach VII Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego (18 maja) odbyła się VII Legionowska Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży. W związku z niepewną pogodą w tym roku Arena Legionowo zamieniła się w paraolimpijski stadion.

Zawody otwarte zostały przez Piotra Zadrożnego, Zastępcę Prezydenta Legionowa, który życzył sportowcom dobrej zabawy i wytrwałości w zdobywaniu kolejnych życiowych rekordów.

Zawodnicy dzielnie walczyli w następujących konkurencjach rekreacyjnych:

- tor przeszkód z płotkami,

- slalom z toczeniem piłki koszykowej ręką,

- rzuty kółkami na patyk,

- rzuty piłeczkami do kręgu,

- hokej – strzały na bramkę,

- rzuty piłkami do obręczy,

- strzały nogą do bramki,

- przenoszenie piłeczek.

Część zawodników rywalizowała również w konkurencjach lekkoatletycznych:

- biegi,

- skok w dal,

- rzut piłką.


Uczestnikami Paraolimpiady były dzieci i młodzież z poniższych placówek:

- Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie,

- Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im.Anny Karłowicz w Pułtusku,

- Warsztatu Terapii Zajęciowej Św.Rity w Legionowie,

- Ośrodka TPD i Integracyjnego Centrum Opieki, Wychowania, Terapii Krajowego Komitetu Wychowania Resocjalizującego w Serocku,

- Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 Legionowie,

- Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 5 im.Misia Uszatka w Legionowie,

- Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 7 im.Janusza Korczaka w Legionowie

- Szkoły Podstawowej im.S.Moniuszki w Łajskach,

- Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Legionowie,

- Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego IN-SENS w Legionowie.


Wszyscy sportowcy z zaangażowaniem i determinacją uczestniczyli w kolejnych dyscyplinach. Nikt się nie poddawał, a doping publiczności tylko zwiększał motywację. Sami zawodnicy też nawzajem zagrzewali się do walki.

Arena Legionowo zadbała, aby każdy paraolimpijczyk uhonorowany został pięknym medalem oraz upominkiem, dzięki czemu wspomnienie sportowych emocji na długo zagości w pamięci obdarowanych. Michał Kobrzyński Członek Zarządu Powiatu Legionowskiego, gratulował zwycięzcom, którzy stanęli na podium. Wręczał im także nagrody.

Polski Czerwony Krzyż – Mazowiecki Oddział Okręgowy w Warszawie przygotował niespodziankę dla osób z niepełnosprawnością z powiatu legionowskiego. Dzięki PCK wypożyczalnia rowerów w Arenie Legionowo wzbogaciła się o 5 rowerów rehabilitacyjnych trójkołowych.

Dziękujemy wolontariuszom z Niepublicznego Europejskiego Gimnazjum Językowego w Legionowie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Jana III Sobieskiego w Legionowie. Dziękujemy Ewie Konarzewskiej i Mikołajowi Stępniakowi, którzy przygotowali wolontariuszy.

Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Legionowie za wsparcie przy organizacji paraolimpiady.

Hip hip HURRA! Niech pozytywne emocje paraolimpiady pozostaną w każdym z nas przez długi czas, abyśmy mieli siłę do pokonywania własnych granic. Dziękujemy każdemu paraolimpijczykowi za dobrą zabawę, za uśmiechy i radość, za dobrego ducha.

/Arena Legionowo/

Nowe rowery w Arenie Legionowo
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 08:00-18:00
wt-pt 08:00-16:00

NUMER KONTA:
Santander Bank Polska SA
96 1090 1841 0000 0001 4147 9243

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: +48 22 774 20 31, +48 22 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
telefon dla niepełnosprawnych:
+48 22 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie