zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Piknik edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa na drogach

Data dodania: 30 sierpnia 2018
Piknik edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa na drogach

Serdecznie zapraszamy na piknik edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa na drogach, który odbędzie się już 1 września w godzinach 10-16. Zadanie pod tytułem „Piłeś –Nie Jedź” ma na celu przede wszystkim propagować bezpieczeństwo na drogach, wskazywać na skutki i konsekwencję jazdy po spożyciu alkoholu oraz co bardzo ważne uczyć odpowiedzialności. Celem jest w jak najprostszy sposób wskazać jak reaguje na drodze kierowca trzeźwy oraz ten po spożyciu alkoholu.

Cofnij

W tym celu chcemy za pomocą różnego rodzaju urządzeń i symulatorów dokonać prezentacji różnych zdarzeń jakie mogą mieć miejsce na drodze. Będą to symulatory zderzeń, zderzenia, zderzenia czołowego, dachowania oraz alkogogle.

Wrzesień jest miesiącem kiedy po wakacjach wracamy wypoczęci pełni sił do pracy i do szkoły, warto więc przygotować dawkę informacji, wiedzy i rozpocząć edukację od bezpiecznego poruszania się po drogach.
Z badań wynika, że niestety bardzo duży procent Polaków sięga po alkohol, jest to prawie 80%. Ile z tych osób wsiądzie do auta po jego spożyciu tego tak naprawdę nie wiemy. Według statystyk policyjnych widać zmianę liczb pijanych kierowców, jednak w zależności od regionu Polski jest to problem bardzo duży. Do tej pory wypadek i pijany kierowca to ok. 9% wszystkich wypadków na drogach. Dlatego w dalszym ciągu tak ważna jest profilaktyka, edukacja
i uświadamianie kiedy picie staje się ryzykowne, jakie są granice tego ryzyka. Zdarza się, że kierowca nie jest świadomy, że podczas badania alkomatem w czasie kontroli drogowej wynik może być dodatni, wówczas może stać się sprawcą wykroczenia bądź sprawcą przestępstwa
i niestety na wszystko jest już za późno.

Aby unikać takich sytuacji zorganizowany pokaz poprzez symulatory da możliwość poczuć na sobie siłę, jaka działa przy zderzeniu z niewielką prędkością albo dlaczego zapinanie pasów jest pierwszą i ważną czynnością po wejściu do auta.

Każdy będzie mógł skorzystać z pokazu i odczuć na własnej skórze siłę zderzeń podczas wypadku oraz wpływ alkoholu na prowadzenie pojazdem mechanicznym. Na takie doświadczenia będziemy zachęcać wszystkich uczestników bez względu na to czy jest się kierowcą czy nie, bowiem pasażer może ulec podobnym obrażeniom co kierowca i jest na równi odpowiedzialny z kierowcą. Udział w pokazach pozwoli uświadomić, że alkohol z kierowcą nie idzie w parze, że odpowiedzialność jest zbyt duża aby móc sobie pozwolić na takie zachowania.

Życie jest tylko jedno i warto o niego zadbać nie narażając się na bycie niepełnosprawnym z wyrokiem w kartotece. To będzie nasze przesłanie w propagowaniu bezpieczeństwa na drodze.


W trakcie pikniku istna moc atrakcji od juniora do seniora. Między godziną 10 a 12 konkursy będą prowadzone przez zespół ICH TROJE. Dla najbardziej aktywnych w konkursach atrakcyjne nagrody oraz poczęstunek od Dyniolandu.

Wymiana koła na czas PIT STOP, wyścigi w narkogoglach i alkogoglach. Ponadto symulator zderzeń i dachowań, refleksomierz. Bus edukacyjny, wideorejestrator, motocykl i samochód policyjny.

Cadilac Fleetwood będzie woził uczestników pikniku od 10:00 do 15:00 po Legionowie. Podczas przejeżdżek poprzez pryzmat starego auta będzie możliwość robienia zdjęć . Auto jest wersją używaną kiedyś przez Kongres USA