zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Piknik z Inicjatywą

Data dodania: 04 lipca 2017
Piknik na os. Jagiellońska

Tradycyjny piknik na os. Jagiellońska był w tym roku okazją do oficjalnego otwarcia dwóch inicjatyw społecznych, jakie zostały w ostatnich tygodniach zrealizowane na tym osiedlu. Jak zwykle muzyka na żywo, grill oraz inne atrakcje przyciągnęły mieszkańców.

Cofnij

Dzięki Inicjatywie Lokalnej na os. Jagiellońska powstała siłownia plenerowa oraz „zielony zakątek” - miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Ich oficjalne otwarcie odbyło się w minioną sobotę (1.07).

- Ten piknik to oficjalne otwarcie dwóch inicjatyw, w które zaangażowało się bardzo wiele osób – rada osiedla, SMLW, administracja osiedla oraz Urząd Miasta Legionowo. Mamy piękną siłownię plenerową, a także zielony zakątek. Ten piknik dla mieszkańców osiedla to wiele atrakcji przygotowanych przez partnerów, takich jak PWK, Stowarzyszenie Paczka Pomysłów, Inqbator, Bizoon, promujemy także honorowe krwiodawstwo z Klubem HDK Legion, są darmowe dmuchańce, kiełbaski z grilla, wiele nagród – mówi radny Przemysław Cichocki.

Okazuje się, że pomysł inwestycji na osiedlu został zgłoszony już w 2014 roku.

- 12 września 2014 roku złożyłem w imieniu mieszkańców Legionowa 18 wniosków do budżetu miasta na 2015 rok. Mieszkańcy zgłaszali m.in. iż jeden z parkingów na os. Jagiellońska jest przepełniony, a po wybudowaniu nowoczesnych boisk sportowych przy legionowskich szkołach, usypane ze żwiru osiedlowe boisko jest nieużywane i można je lepiej wykorzystać. W związku z tym złożyłem wniosek o posadzenie roślin m.in. niskich krzewów lub stworzenie rabat z kwiatami oraz powiększenie parkingu na os. Jagiellońska, na terenie położonym pomiędzy ul. Sowińskiego 19, Królowej Jadwigi 10, a Krasińskiego 71 i 75. Wielkie podziękowania należą się mieszkańcom, którzy wykazują się inicjatywą i odważnie mówią o potrzebach lokalnej społeczności oraz Radzie Osiedla Jagiellońska i miejskim radnym za to iż słuchają głosu mieszkańców i służą im pomocą – mówi Tomasz Kacprzak, aktywny mieszkaniec Legionowa.

Piknik to także okazja do spotkania mieszkańców z osiedlowymi radnymi – Jest to doskonała okazja, żeby porozmawiać z mieszkańcami, zapytać jakie są ich oczekiwania – mówi Elżbieta Makowiecka, przewodnicząca rady osiedla Jagiellońska.

Piknik na os. JagiellońskaPiknik na os. JagiellońskaPiknik na os. Jagiellońska