zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Początek języka za przewodnika

Data dodania: 13 kwietnia 2018
Początek języka za przewodnika

Świat języka polskiego jest bardzo złożony i inspirujący – przekonali się o tym uczniowie, którzy wzięli udział w tematycznej lekcji „Początek języka za przewodnika”.

Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 zawędrowali do czasów Praindoeuropejczyków, którzy są protoplastami polszczyzny. Jak się okazało, ma ona bardzo bogate drzewo genealogiczne, wielu braci i kuzynów. Największe zdziwienie wywoływały odniesienia do języka staropolskiego, bo jak to możliwe, że właśnie wtedy zaczęto używać słowa “ziomek”?

Lekcja na pewno skłoniła uczniów do refleksji nad słowami, których używają na co dzień, a które niekoniecznie mają konkretne znaczenie. Co oznacza “fajny”? Czy w ogóle funkcjonuje w słowniku? Niewątpliwą frajdę sprawiło również odgadywanie imion 7 krasnoludków języka polskiego. Płynie z tego jeden wniosek – nauka poprzez zabawę sprawdza się świetnie.

/Miejska Biblioteka Publiczna/

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie