zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Kilkaset paczek z jedzeniem ustawionych jedna przy drugiej

Podarunki pełne smaku

Data dodania: 24 grudnia 2020

Dzięki współpracy legionowskiego OPS-u, firmy Reckitt Benckiser oraz stowarzyszenia Aktywny Nowy Dwór, na stoły podopiecznych ośrodka trafiły okazałe zestawy wigilijnych potraw. W środę i czwartek przygotowane przez nowodworski hotel Mazovia dania otrzymało 450 mieszkańców Legionowa.

Cofnij

Pomysł i finansowe wsparcie międzynarodowego koncernu, w połączeniu z dobroczynną aktywnością wielu wolontariuszy, zaowocowały spontaniczną akcją pod hasłem „Wigilia dla każdego”, której rezultaty odczuje łącznie aż tysiąc rodzin, w tym 550 z powiatu legionowskiego.

To wspólne, cudowne i wzruszające przedsięwzięcie stanowi piękny przykład idei pomagania. Znaleźliśmy osoby najbardziej potrzebujące; rodziny, którym chcieliśmy w ten sposób pomóc radośniej spędzić święta. Podzieliliśmy się dobrem z mieszkańcami, aby wszyscy, szczególnie seniorzy, bo to głównie do nich trafiły te dania, wiedzieli, że nie są sami – mówi Anna Brzezińska, dyr. Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie.

Organizatorzy akcji „Wigilia dla każdego” postarali się, aby ich kulinarne podarunki były pełne smaku.

Pakiety są stricte wigilijne. W każdym z nich można znaleźć rybę po grecku, sałatkę jarzynową i śledziową, są pierogi z kapustą i z grzybami, jest dorsz w porach, no i jest świąteczna kapusta z grzybami. Są także ciasta, kompot i oczywiście barszcz czerwony – wylicza Paweł Matczak, dyr. hotelu Mazovia w Nowym Dworze Mazowieckim.

Prosto z hotelowej kuchni dania trafiły do aut lokalnych taksówkarzy oraz wolontariuszy, którzy następnie rozwieźli je do mieszkańców.

Mężczyzna wkładający paczki do bagażnika samochoduSamochody z otwartymi bagażnikami w których znajdują się paczki z jedzeniem.