zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Podpisz się pod Wolnością!

Data dodania: 03 października 2018

Zapraszamy Mieszkańców Legionowa oraz wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w społecznej inicjatywie „Warszawska Księga Wolności”. Podpisz się pod przesłaniem dla przyszłych pokoleń, zostaw swój podpis i kilka słów na karcie, która znajduje się w informacji w Atrium Ratusza.

Cofnij

Na stronie www.ksiegawolnosci.pl zbierane są podpisy i przesłania do przyszłości. Wszystkie wpisy internetowe oraz te złożone w księgach pamiątkowych wystawionych w miejscach publicznych zostaną „przesłane” przyszłym pokoleniom w kapsule czasu zakopanej na 100 lat w Warszawie. Wolność zasługuje na to, by o niej pamiętać i coś dla niej zrobić. 

Inicjatywa ta jest inspirowana Deklaracją Podziwu i Przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych z 1926 roku, pod którą podpisali się Czesław Miłosz, Bruno Schulz, prezydent Ignacy Mościcki, Marszałek Józef Piłsudski oraz 5,5 miliona Polaków i jest przechowywana w Bibliotece Kongresu Stanów Zjednoczonych. Krótką historię Deklaracji można zobaczyć w załączonym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=lCNX_VeE69E

Bardzo liczymy na to, że zachęcą Państwo Mieszkańców do refleksji nad wolnością i pozostawienia po sobie przesłania dla przyszłych pokoleń. Dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie linku do www.ksiegawolnosci.pl na stronie Miasta, aby objąć zasięgiem akcji jak największą ilość osób. Wpisy w urzędzie zbieramy tylko do czwartku 4 października do godz. 16:00.

Po 5 października strona internetowa zostanie zamknięta, wszystkie wpisy wydrukowane i zamknięte w kapsule, która zostanie zakopana na skwerze ks. Jana Twardowskiego przy Krakowski Przedmieściu w dniu 16 października.

Z góry dziękujemy za poświęcony czas i życzliwość. 

źródło: www.ksiegawolnosci.pl/#przeslanie