zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Podziękowania i apel legionowskich ratowników oraz NZOZ Legionowo

Data dodania: 26 marca 2020
Ambulans/fot. gazeta miejscowa.pl

Drodzy Państwo, wobec stanu epidemii wirusa COVID-19 (koronawirus), chcielibyśmy serdecznie podziękować za wsparcie i pomoc materialną jakiej doświadczamy każdego dnia od mieszkańców Powiatu Legionowskiego. Nikt z nas nie potrafi przewidzieć czasu trwania aktualnego stanu epidemiologicznego, który wymusza na nas stosowanie wyspecjalizowanych środków ochrony indywidualnej.

Cofnij

Na dzień dzisiejszy dysponent zespołów ratownictwa medycznego w Powiecie Legionowskim, jakim jest NZOZ Legionowo, wyposaża nas w wystarczającą ilość środków dezynfekcyjnych oraz pakietów ochrony osobistej. Mając na uwadze pogłębiający się deficyt tych produktów na rynku polskim oraz coraz to większy problem z ich dostępnością, chcielibyśmy prosić o pomoc.

Zwracamy się z apelem „Podziel się jeśli możesz”

Co jest nam potrzebne?

-Maski FFP2 i FFP3
-maski chirurgiczne trójwarstwowe
-przyłbice
-gogle/ okulary ochronne
-fartuchy jednorazowe
-termometry
-płyny dezynfekcyjne (wraz z charakterystyką produktu)
-maseczki chirurgiczne bawełniane
-kombinezony ochrony indywidualnej

W inicjatywę szycia maseczek zaangażował się również Hufiec ZHP Legionowo. Osoby, które posiadają materiał, są chętne do transportu bądź posiadają umiejętności szycia, prosimy o kontakt z wyżej wymienioną organizacją. Pragniemy również podkreślić, iż w zakresie przekazywanych wyrobów medycznych, w tym w szczególności masek FFP2, FFP3 i chirurgicznych, jesteśmy zobligowani do stosowania tylko i wyłącznie wyrobów spełniających stosowne wymagania i posiadające atesty. Mając to na uwadze, prosimy o wcześniejszy kontakt z sekretariatem NZOZ Legionowo, ul. Sowińskiego 4.

Ponadto my, ratownicy, bez obaw i strachu chcemy nieść pomoc dla pacjentów, dlatego prosimy o niezatajanie informacji wśród osób, które w okresie ostatnich 14 dni miały bliski kontakt z osobą zakażoną lub z osobą z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
Wierzymy również, że w czasie kryzysu jesteśmy w stanie zintegrować się i wspomóc najbardziej potrzebujące jednostki walczące o jak najszybszy powrót do normalności.

Dziękujemy za okazane wsparcie

Ratownicy Legionowskiego Pogotowia Ratunkowego


ZOZ „Legionowo” sp. z o.o., wobec stanu epidemii wirusem COVID-19 (koronawirus), pragnie serdecznie podziękować za pomoc rzeczową i finansową świadczoną w szczególności przez mieszkańców Powiatu Legionowskiego. Państwa wsparcie jest nieocenione w tak trudnym dla nas wszystkich czasie. Walka z pandemią koronawirusa jest szczególnym wyzwaniem dla pracowników systemu ochrony zdrowia, którzy to są na pierwszym froncie walki o nasze zdrowie i życie.

Dziękując Wszystkim za okazaną pomoc jednocześnie pragniemy podkreślić, iż w zakresie przekazywanych wyrobów medycznych, w tym w szczególności masek FFP2, FFP3 i chirurgicznych – pracownicy Spółki zobligowani są do stosowania tylko i wyłącznie wyrobów spełniających stosowne wymagania i posiadających atesty. Mając to na uwadze, uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt ze Spółką w sytuacji chęci przekazania nam określonych wyrobów medycznych tak, aby rzeczywiście świadczona w tym zakresie pomoc mogła mieć wymierny charakter i służyć pacjentom.

NZOZ Legionowo