zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Postępy prac na pływalni

Data dodania: 05 lipca 2018

Basen przy Szkole Podstawowej nr 8 rośnie w oczach. W poniedziałek (25.06) postępowi prac przyglądał się prezydent miasta oraz prezes i rada nadzorcza spółki KZB Legionowo, inwestora budowy basenu. 

Cofnij

Przede wszystkim cieszę się, że jesteśmy już na ukończeniu robót. To co w tej chwili się tu dzieje to są już prace wykończeniowe i ten termin, który obiecałem młodym mieszkańcom Legionowa, czyli od września tego roku wydaje się być jak najbardziej realny. Cieszę się też z tego, że tę inwestycję udało się bardzo tanio zrealizować – powiedział prezydent Roman Smogorzewski. Na budowę basenu gmina otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 3,5 miliona złotych. – Cieszę się też, że udało się osiągnąć kompromis między marzeniami o gigantycznym aquaparku, który niestety parę miast już przytopił, a pomiędzy zadaniami gminy, jakimi niewątpliwie jest ta inwestycja. To jest basen przyszkolny, który oczywiście ma bardzo fajną cześć rekreacyjną, tak żeby po godzinach pracy szkoły i w weekendy mógł służyć wszystkim mieszkańcom. Myślę, że to jest basen skrojony na miarę naszych możliwości i potrzeb – dodał prezydent.

Oprócz basenu pływackiego o wymiarach 16,5 na 25 metrów i z siedmioma torami, znajdzie się tam jeszcze basen rekreacyjny o wymiarach 11 na 22 metry, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia - rura, sauna, jacuzzi, leżanki z masażem, masaż ścienny oraz masaż stóp i karku. Obecnie trwają tam już prace wykończeniowe i porządkowe. – Układane są płytki, zarówno ścienne jak i na plaży basenowej. Ściany są już również przygotowane pod układanie struktury kolorów, które wcześniej zostały zaprojektowane. Poza tym została już tylko praktycznie kosmetyka niecek basenowych z wymalowaniem linii i ustawianiem osprzętu – informuje Jacek Niemyjski, kierownik budowy z firmy Moris Polska. – Obiekt ma już w znacznej mierze wykonaną elewację, zarówno lekko-mokrą jak i z płyt cementowo-włóknistych. Dachy są w 90 procentach zrobione, a do wykonania zostały jeszcze tylko drobne obróbki. Zabieramy się już też za porządkowanie terenu oraz budowę chodników, ścieżek i parkingów – dodał Niemyjski.

Wrześniowy termin oddania tej inwestycji jest niezagrożony.  – Bardzo się cieszymy, że budowa basenu idzie zgodnie z harmonogramem i nie mamy żadnych opóźnień. My jako przyszły zarządca tego obiektu zatrudniliśmy już kierownika tego basenu, zrobiliśmy też przetargi na jego obsługę, czyli ratowników i instruktorów – informuje Irena Bogucka, prezes KZB Legionowo. W trakcie jest też przetarg, który ma wyłonić, kto zajmie się się sprzątaniem obiektu, jego utrzymaniem technicznym oraz obsługą kas.

żródło: KZB Legionowo