zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Potwór z Loch Ness czyli świat nie z tej legendy - wystawa Wojciecha G. Zameckiego

Data dodania: 09 maja 2018
Potwór z Loch Ness czyli świat nie z tej legendy - wystawa Wojciecha G. Zameckiego

Wernisaż wystawy Wojciecha Georgea Zameckiego - Potwór z Loch Ness czyli świat nie z tej legendy. Wystawa od 12 do 24 maja

Wystawa prac malarskich i grafiki Wojciecha Georga Zameckiego jest kontynuacją cyklu wystaw pod wspólnym tytułem "Potwór z Loch Ness czyli świat nie z tej legendy". Jej korzenie sięgają do wystawy z 1978 roku w klubie Politechniki Warszawskiej Pudło, gdzie widzowie ujrzeli po raz pierwszy grafiki i obrazy, wówczas bardzo młodego artysty. Były to prace o małym formacie, rysunki i grafiki w kształcie kartek pocztowych z naklejonym znaczkiem. Zostały one wtedy przesłane pocztą na adres artysty, a wernisaż odbywał się najpierw na poczcie. Mały format prac przekształcony został w duże kompozycje, połączone w tematyczne grupy.

Druga wystawa w 2015 roku miała na celu przekazanie atmosfery czasów PRL-u i jej ogromnego wpływu na kształtowanie postaw i losów kilku pokoleń Polaków. Z katalogu: "Żeby zrozumieć intencje i przesłanie tych prac trzeba się cofnąć myślami do Polski końca lat 70-tych". Potwór z Loch Ness - "świat nie z tej legendy" jest jak błysk w wodzie odbitego światła, które wtedy świeciło nad Polakami i całą Polską. Były to trudne czasy, a symbol potwora przepływającego po tafli wody zwracał uwagę niejednego widza swoją odmiennością, nienormalnością i przebiegłością. Mimo różnych podstępów, zmiany kolorów, kształtu nie udało mu się opanować wód tego niezwykłego jeziora.

Obecna wystawa to próba odnalezienia śladów Loch Ness Monster lub jego istnienia w samym sercu szkockiego jeziora Ness, śladów potwora, który nam przypomina o nieustającej konieczność pozostawania czujnym i gotowym do walki z różnymi formami narastających zagrożeń, wewnętrznych i zewnętrznych, jakie pojawiają się w naszym kraju. Są one decydujące dla kształtu naszego życia i życia przyszłych pokoleń. Monster nigdy nie śpi.

Obecna wystawa obejmuje prace przedstawiające ujęcia z wyprawy po jeziorze Ness i rysunki artysty na kartkach pocztowych przesłanych pocztą znad jeziora Ness.

Kilka słów o autorze: Wojciech George Zamecki urodzony w 1953 roku, absolwent wydziału scenografii ASP w Krakowie i Akademii Sztuk Pięknych w Monachium, specjalista od litografii fotograficznej i komputerowej, członek ZPAP. Jego prace wystawiane były wielokrotnie w Polsce, Niemczech, Kanadzie i USA.

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Santander Bank Polska SA
96 1090 1841 0000 0001 4147 9243

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie