zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Powiatowy Dzień Weterana

Data dodania: 10 września 2018
Powiatowy Dzień Weterana

W piątek (07.09) w Legionowie odbyły się uroczystości związane z Powiatowym Dniem Weterana. Prezydent Miasta Legionowa złożył wieńce pod pomnikiem Polski Walczącej.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele garnizonowym. Licznie przybili przedstawiciele środowisk kombatanckich oraz weterani udali się wraz z prezydentem Smogorzewskim na rondo Armii Krajowej. Zgromadzeni oddali cześć poległym bohaterom i złożyli kwiaty pod pomnikiem Polski Walczącej. Pomnik ten zlokalizowany jest na środku ronda w miejscu brzozowego krzyża z tablicą, na której były umieszczone nazwiska poległych w walce mieszkańców Legionowa.

Pomnik Polski Walczącej powstał z inicjatywy byłych żołnierzy I Rejonu VII Obwodu „Oberża” Armii Krajowej. Jego autorem jest prof. Andrzeja Bissenika. Przedstawia on stalowy klin z wytłoczoną kotwicą Polski Walczącej, która symbolizuje walkę o wolność i suwerenność Polski. Klin ten rozbija kamienne płyty z datami 1939-1944 i 1944-1989, które ukazują w ten sposób dwa okresy zniewolenia i walki z systemami totalitarnymi tj. hitleryzmem i komunizmem. W dniu 22 maja 1994 nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika.

(źródło Polska Niezwykła)

Powiatowy Dzień Weterana
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Santander Bank Polska SA
96 1090 1841 0000 0001 4147 9243

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie