Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Logo BIP
ZAwodniczki podczas meczu/Fot. Ryszard Glapiak

Pozostał niedosyt

Data dodania: 12 kwietnia 2018

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet zawodniczki Legionovii Legionowo stanęły do walki z BKS Profi Credit Bielsko-Biała. I choć po bardzo ciekawym meczu zwyciężyły 3:2 to jednak wywalczone 2 pkt. nie zapewniły naszemu zespołowi spokoju. Zespół zakończył rundę zasadniczą na 11. miejscu, co oznacza baraże i konieczność walki o utrzymanie.

Cofnij

Do zapewnienia sobie bezpiecznego 10. miejsca zabrakło niewiele. Zwłaszcza że Legionovia Legionowo miała dokładnie taką samą ilość punktów jak Impel Wrocław po zakończeniu rundy zasadniczej. Szczęście było blisko…

Siatkarki Legionovii wyszły na mecz wyjątkowo skoncentrowane i zdeterminowane. Wiedziały, że wygrana i korzystne wyniki pozostałych spotkań mogą nam zagwarantować utrzymanie bez konieczności rozgrywania baraży. I choć pierwszy set padł łupem gości to w kolejnych dwóch setach nasz zespół dominował na parkiecie.

Zacięty czwarty set, nie dał niestety zwycięstwa Legionovii. Choć walka toczyła się do ostatniej piłki to zespół gości zdołał doprowadzić do jakże nie satysfakcjonującego nas remisu 2:2 i podziału punktów.

Jednak mimo to zawodniczki naszego klubu utrzymały koncentrację i w 5. secie udało się im wygrać, kończąc w ten sposób rundę zasadniczą na 11. miejscu. Niedosyt pozostał, choć zawodniczkom dziękujemy za stworzenie świetnego widowiska oraz wygraną. Życzymy powodzenia w barażach, będziemy trzymać kciuki za wygraną.

Legionovia Legionowo - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:2 (23:25, 25:15, 25:21, 22:25, 15:11)

Legionovia: Damaske, Bączyńska, Pacak, Mielczarek, Szpak, Alagierska, Adamek (libero) oraz Jasek, Grabka, Rasińska, Wójcik, Korabiec (libero);

BKS: Świrad, Mucha, Różański, Mancuso, Nowicka, Sobolska, Lemańczyk (libero) oraz Zakościelna, Grant, Pleśnierowicz.

MVP: Paulina Szpak (Legionovia Legionowo)