zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

PP: Górnik Zabrze zawita do Legionowa

Data dodania: 31 października 2018
KS Legionovia KZB Legionowo

Czas na puchar! Legionowianie w środowe wczesne popołudnie rozegrają spotkanie w 1/16 Pucharu Polski z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze. Mecz rozpocznie się dokładnie o godzinie 13:00. Kasy biletowe będą otwarte już od godziny 11:00.

Cofnij

Legionowianie wyszli z kryzysu formy wygrywając ostatnie spotkanie z Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:0. Po tym zwycięstwie zajmują 3 miejsce w tabeli 3 ligi gr. 1. Na te chwilę uzbierali na swoje konto 26 punktów i mają do rozegrania jeden mecz zaległy z rezerwami Legii Warszawa. W Pucharze Polski biało-żółto-czerwoni są jak na razie niepokonani. Pierwsze spotkanie wygrali w rundzie przedwstępnej ze Stalą Stalową Wolą 3:2, a ostatnie w rundzie wstępnej z pierwszoligowym GKS-em Tychy 2:1.

Niewielu trzeba przedstawiać ekstraklasowy Górnik Zabrze. Czternastokrotny mistrz Polski, sześciokrotny zdobywca Pucharu Polski, ćwierćfinalista Ligi Mistrzów z 1968 roku, finalista Pucharu Zdobywców Pucharu (dzisiejsza Liga Europy) z 1970 roku. Mimo tak spektakularnych sukcesów “górnicy” zajmują obecnie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce 14 miejsce z dorobkiem 12 punktów. Ostatni swój mecz Zabrzanie wygrali z Zagłębiem Lubin 2:0 po dwóch bramkach Angulo.

Warto wspomnieć, że w zespole Górnika gra dwóch byłych zawodników legionowskiego zespołu. Mowa tu oczywiście o braciach Wolszyńskich Rafale i Łukaszu, którzy występowali w biało-żółto-czerwonych barwach. Obaj piłkarze spędzili rok w legionowskim zespole w sezonie 2015/16.

Kasy biletowe będą otwarte już od godziny 11:00. Serdecznie zapraszamy na ten mecz!