zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Praktyka dla Praktyka: Legionowo-Rumia, Rumia-Legionowo

Data dodania: 17 października 2019
Pratyka dla Praktyka: Legionowo-Rumia, Rumia-Legionowo

„Praktyka dla praktyka” jest adresowanym do bibliotek publicznych prestiżowym programem wymian, polegającym na tym, że biorące w nim udział instytucje wysyłają na 5 dni roboczych swojego pracownika do bibliotek partnerskich, a na jego miejsce przyjmują osobę o podobnych kwalifikacjach.

Cofnij

Organizatorem programu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, która finansuje go przy udziale środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W tym roku odbyła się już czwarta edycja „Praktyk”, natomiast po raz pierwszy wzięła w nich udział Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie. Legionowska książnica została sparowana z biblioteką, która otrzymuje wiele nagród.

Wymiana dała możliwość porównania doświadczeń i wymiany dobrych praktyk w codziennej pracy – zarówno poprzez rozmowę, jak i wspólne działanie. Legionowska bibliotekarka na tydzień wymieniła się miejscem pracy z bibliotekarką ze Stacji Kultura – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

Jak obydwie mówią, udział projekcie był okazją do podejrzenia jak pracują bibliotekarze w podobnej instytucji, w mieście o zbliżonej liczbie mieszkańców, położonym także w pobliżu dużego miasta. Instytucje mają ze sobą wiele wspólnego – nie tylko prowadzą szeroko pojętą działalność kulturalną i wiele akcji zachęcających dzieci i młodzież do odwiedzania bibliotek, ale taż mają swoje główne siedziby na dworcach kolejowych.

Wszystko to sprawia, że na co dzień mierzą się z podobnymi wyzwaniami, jednak robią to na różne sposoby, o czym bibliotekarze przekonali się na własnej skórze dzięki wspólnej pracy.

źródło: /Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie/

Pratyka dla Praktyka: Legionowo-Rumia, Rumia-Legionowo