zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Profilaktyka raka prostaty

Data dodania: 19 października 2017
Profilaktyka raka prostaty

Nie należy obawiać się badania, ale samego nowotworu. Badania profilaktyczne warto przeprowadzać już po czterdziestce, bowiem problemy z prostatą mają coraz młodsi mężczyźni. Wystarczy raz w roku odwiedzić urologa, by odpowiednio wcześnie zacząć działać.

Aby zwiększyć dostęp do specjalistycznych świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie profilaktyki raka prostaty Urząd Miasta Legionowo zaprasza mieszkańców Legionowa w wieku 40+ do udziału w programie „Profilaktyka raka prostaty”. Mężczyźni powyżej 40 roku życia będą w ramach programu poddani badaniu ultrasonograficznemu gruczołu krokowego oraz badaniu krwi w celu oznaczenia markera raka prostaty – PSA (antygen gruczołu krokowego). Pacjenci u których zostanie wykryta nieprawidłowość zostaną skonsultowani przez lekarza urologa, który zadecyduje o dalszym postępowaniu diagnostycznym i ewentualnym leczeniu.

Rak gruczołu krokowego uznaje się obecnie za jeden z największych problemów medycznych, ponieważ jest najczęstszym nowotworem złośliwym u mężczyzn w Unii Europejskiej. Rak stercza stanowi drugą – po nowotworze płuc, najczęstszą przyczyną zgonów u mężczyzn. Częstość występowania raka gruczołu krokowego rośnie współcześnie wraz z wydłużającym się czasem przeżycia. Zwiększona wykrywalność nowotworu związana jest również z rozpowszechnianiem oznaczenia stężenia PSA w surowicy u osób bez objawów choroby i ze zwiększającą się świadomością zdrowotną mężczyzn na ten temat. Na częstość występowania nowotworu gruczołu krokowego wpływa wiele czynników, m. in.: predyspozycje genetyczne, wiek, styl życia, miejsce pracy oraz nawyki żywieniowe. Głównym czynnikiem ryzyka zachorowania jest wiek. Rak gruczołu krokowego rzadko występuje przed 40 rokiem życia.

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie