zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Przedszkolaki uczą się radości pomagania - „Wszystkie Kolory Świata”

Data dodania: 07 marca 2019
Lalki podziwiać można w atrium Ratusza Miejskiego do 15 marca. Serdecznie zapraszamy!

Każdego roku podstawowe szczepienia ratują życie prawie 3 milionów dzieci na świecie. Wystarczy zaszczepić dziecko, by było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka powodująca odwodnienie organizmu. Szczepienie to najprostsza metoda, by ratować życie dzieci na wielką skalę.

Cofnij

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 5 im. Misia Uszatka oraz Przedszkola Miejskiego nr 9 Akademia Przygody w Legionowie we współpracy z organizacją humanitarną i rozwojową UNICEF Polska, kolejny raz zaangażowały się w akcję charytatywną na rzecz biednych dzieci z Afryki. Zbierały fundusze na zakup szczepionek ratujących zdrowie, a niejednokrotnie życie ich rówieśników z Afryki. Pomagały doskonale się bawiąc. Pomaganie bowiem nie musi kojarzyć się z wyrzeczeniami i nudą. Pomaganie może być przyjemne!

Dzieci odbyły swoistą wędrówkę przez kontynenty. Poznały ich różnorodność – krajobrazy, zwierzęta i ludzi zamieszkujących poszczególne lądy. Mieszkańców kontynentów różnił wygląd, zainteresowania, sposoby spędzania czasu, a także problemy z jakimi się borykają.

Z poczucia niesprawiedliwości, jaka spotyka ich rówieśników z czarnego lądu, a także z olbrzymiej potrzeby serca przedszkolaki zaangażowały w pomoc całe swoje rodziny.

Wspólnie szyli szmaciane lalki. Każda z nich symbolizowała dziecko, którym rodzina chce się zaopiekować. Lalce nadawali imię, narodowość, historię oraz osobowość. Powstało ich aż 70 (po 35 w każdej placówce).

W ostatnich dniach lutego w przedszkolu Misia Uszatka odbył się piąty już koncert charytatywny pod hasłem ,,Wszystkie kolory świata”. Zgromadził on nie tylko wychowanków placówki, ale całą społeczność przedszkola zainteresowaną pomocą dzieciom.

Młodzi artyści dali wspaniały, emocjonalny występ, który spotkał się z olbrzymim aplauzem ze strony publiczności. Zwieńczeniem koncertu była licytacja szmacianych laleczek.

Chętni rodzice z ogromnym zaangażowaniem i hojnością przyłączyli się do licytacji. Dzięki akcji w przedszkolu udało się zebrać aż 2850 złotych na zakup szczepionek dla najmłodszych dzieci z Afryki.

W przedszkolu Akademia Przygody rodzice wraz z dziećmi szyli lalki- barwne, bardzo oryginalne i różnorodne. Każde dziecko miało prawo pierwokupu swojej laleczki. Zebrano już 275 złotych a sprzedaż laleczek wciąż trwa.

Akcją ,,Wszystkie kolory świata” zainteresowali się nie tylko autorzy laleczek, ale cała społeczność przedszkola - dzieci, rodzice, dziadkowie, personel. Brawo przedszkolaki!

P.S. Lalki podziwiać można w atrium Ratusza Miejskiego do 15 marca. Serdecznie zapraszamy!

źródło: Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 5 im. Misia Uszatka

W ostatnich dniach lutego w przedszkolu Misia Uszatka odbył się piąty już koncert charytatywny pod hasłem ,,Wszystkie kolory świata”. Zgromadził on nie tylko wychowanków placówki, ale całą społeczność przedszkola zainteresowaną pomocą dzieciom.Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 5 im. Misia Uszatka oraz Przedszkola Miejskiego nr 9 Akademia Przygody w Legionowie we współpracy z organizacją humanitarną i rozwojową UNICEF Polska, kolejny raz zaangażowały się w akcję charytatywną na rzecz biednych dzieci z Afryki.Młodzi artyści dali wspaniały, emocjonalny występ, który spotkał się z olbrzymim aplauzem ze strony publiczności.Zastępca Prezydenta Miasta Piotr Zadrożny z przedszkolakami w Ratuszu.Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 5 im. Misia Uszatka oraz Przedszkola Miejskiego nr 9 Akademia Przygody w Legionowie we współpracy z organizacją humanitarną i rozwojową UNICEF Polska, kolejny raz zaangażowały się w akcję charytatywną na rzecz biednych dzieci z Afryki.