zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Przychodnia i przedszkole na Piaskach

Data dodania: 31 sierpnia 2017

Piknik rodzinny, który odbył się 29.08 na os. Piaski był oficjalną inauguracją filii przedszkola „Wesołe Sówki”, które spółka KZB Legionowo otworzyła w nowym bloku przy al. 1 Dywizji Zmechanizowanej, w samym sercu osiedla Piaski. Oprócz przedszkolaków, na parterze wybudowanego przez gminę Legionowo bloku, znajdą się przychodnia oraz klub osiedlowy. W bloku zamieszka także 30 legionowskich rodzin.

Budynek ma cztery kondygnacje naziemne i 30 lokali mieszkalnych. W budynku znajduje się garaż podziemny, a na parterze – przedszkole o powierzchni 388 m2, o połowię mniejsza przychodnia oraz kameralny klub osiedlowy, a na zewnątrz powstały miejsca parkingowe, plac zabaw oraz boisko.

Podczas pikniku rodzinnego po raz pierwszy można było zobaczyć nowocześnie wyposażone sale przedszkola. Jest to filia istniejącego od 2016 roku Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Sówki”, prowadzonego przez spółkę KZB Legionowo.

 - W filii „Wesołych Sówek” znajdują się trzy oddziały na 60 dzieci. Pomimo tego, że placówka jest niepubliczna, podobnie jak w przedszkolu przy ul. Jagiellońskiej opłaty będą takie same jak w przedszkolach gminnych – zapowiada prezes KZB Legionowo Irena Bogucka, dodając, że spółka rozszerzyła swoją działalność o 60 przedszkolaków. Przedszkole jest bardzo nowoczesne, piękne, to perełka naszego miasta – dodaje prezes Bogucka.

Maluchy i rodzice już dzień po otwarciu mogli uczestniczyć w spotkaniach adaptacyjnych, a 1 września placówka rusza pełną parą. Będzie ono funkcjonowało na takich samych zasadach jak pozostałe gminne placówki przedszkolne, oferując cała gamę zajęć dodatkowych.

- W naszych oddziałach oferujemy dzieciom edukację na najwyższym poziomie. Proponujemy wiele zajęć dodatkowych, rozwijających umiejętności dzieci. Są to zajęcia plastyczne, muzyczne, kulinarne, taneczne, rytmika, język angielski. Oferujemy dzieciom warsztaty, na których będą przeprowadzały eksperymenty fizyczno – chemiczne, oczywiście dostosowane do ich wieku – wylicza dyrektor Grażyna Rzewuska. Dzieci będą miały regularne, comiesięczne spotkania z teatrem i muzyką.


źródło: kzb-legionowo.pl

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

Miejska Biblioteka Publiczna w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejSystem Gospodarki Odpadami w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStraż Miejska w LegionowieKZB LegionowoPECPWK LegionowoStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowiePowiatowy Urząd Pracy w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa