zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Przyjmij życia wyzwanie koncert poezji śpiewanej wystawa malarstwa

Data dodania: 05 listopada 2018
Przyjmij życia wyzwanie koncert poezji śpiewanej wystawa malarstwa

Przyjmij życia wyzwanie koncert poezji śpiewanej Barbary Białowąs wystawa malarstwa i grafiki Anny Sobol

Cofnij

o koncercie:
Koncert "Przyjmij życia wyzwanie" stawia pytania o kondycję współczesnego człowieka, budzi wrażliwość postrzegania świata i namysł nad sensem istnienia.
Odpowiednio dobrane wiersze i piosenki stanowią tematyczną całość, która przedstawia nasze dzisiejsze zagubienie w świecie i sposób odnalezienia się w wartościach przez przezwyciężanie stereotypów w myśleniu i działaniu oraz przez otwarcie się na ludzi i przyrodę.
Koncert spotyka się z gorącym przyjęciem publiczności mimo niełatwego tematu - z uwagi na poezję trafiającą celnie w przeżycia człowieka, ciekawą muzykę i wykonanie pełne ekspresji.

o wystawie:
W mojej twórczości centralne miejsce zajmuje człowiek i jego pasje - jego piękno, zmagania z życiem, dokonania, marzenia i filozofia. Pejzaż wydaje mi się pusty i bezduszny bez człowieka, martwa natura - płaska i obojętna, dlatego zawsze staram się przemycić jego obecność wprost, lub w symbolicznym kodzie moich obrazów.
Metafory i archetypy w nich zawarte wzbogacają paletę możliwych skojarzeń i odczuć u widza, a mnie pozwalają wyrazić coś więcej, niż tylko zręczne odtworzenie rzeczywistości i zatrzymane na powierzchni obrazu rozgrywki formalne.
"Przyjmij Życia Wyzwanie", to i moje życiowe Credo, a obrazy które tu prezentuję pokazują pewne spektrum tych wyzwań i Człowieka, który jak Syzyf stawia im czoła, walczy, cieszy się życiem i z nim gra, lub jak Narcyz zapatrzony w siebie - poddaje partię. Wśród nich kilka, które oddają hołd wielkim artystom - tytanom życiowych wyzwań.
Anna Sobol