zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Recital fortepianowy Weroniki Chodakowskiej

Weronika Chodakowska
14 kwietnia 2019
filia MOK, ul. Targowa 65
12:00

Zapraszamy do Salonu Artystycznego na recital fortepianowy Weroniki Chodakowskiej.

W programie utwory:

  • Wolfgang Amadeusz Mozart: Fantazja d-moll KV 397;
  • Franz Schubert: Impromptus op. 90: nr 2 Es-ur, nr 3 Ges-dur;
  • Fryderyk Chopin: Preludium cis-moll op. 45, Impromptu As-dur op. 29, Impromptu Fis-dur op. 36, Impromptu Ges-dur op. 51, Fantazja-Impromptu cis-moll op. 66;
  • Milij Bałakiriew: Impromptu es-moll na temat dwóch Preludiów Chopina.

Weronika Chodakowska rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w wieku 11 lat w klasie prof. Tatiany Stępniak.

W trakcie nauki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w klasie prof. Pawła Skrzypka zdobyła liczne nagrody na ogólnopolskich, a także międzynarodowych konkursach pianistycznych w Polsce. Zaliczyć do nich można III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Zabrzu w kwietniu 2009 r., I Nagrodę na Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie, również w kwietniu 2009 r., III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Per aspera ad astra" w Kielcach w maju 2009 r. oraz Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, w grudniu 2009 r. W maju 2012 pianistka otrzymała I Nagrodę w najstarszej kategorii na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie w kategorii fortepian solo.

W latach 2012-2014 pianistka studiowała w klasie prof. Birgitty Wollenweber w Hochschule für Musik "Hanns Eisler" w Berlinie. W 2015 roku Weronika ukończyła z wyróżnieniem licencjat w Szwajcarii w Hochschule Musik w Lucernie w klasie prof. Konstantina Lifschitza. W ubiegłym roku pianistka ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej oraz prof. Ramiro Sanjinesa.