zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Siedmiu na miejsce

Data dodania: 18 lipca 2019

Podobnie jak w całym kraju, także w Legionowie uczniowie mają problem z dostaniem się do wybranych szkół. Rekrutacyjny chaos ma ścisły związek z wprowadzoną bez niezbędnych analiz i przygotowania reformą edukacji. 16 lipca uczniowie poznali wyniki rekrutacji do II Liceum Ogólnokształcącego w Legionowie. Pomimo zwiększenia liczby miejsc, podobnie jak w pozostałych miastach w Polsce, wielu chętnych nie znalazło swojego nazwiska w systemie.

Cofnij

W Królewskiej Dwójce zaproponowano 8 oddziałów, po 4 w 3-letnim i 4-letnim liceum. Liczba chętnych z pierwszej preferencji do liceum po gimnazjum to 166 osób, ogółem zaś liczba chętnych wyniosła 727 uczniów. Z kolei po szkole podstawowej liczba chętnych z pierwszej preferencji wyniosła 150 uczniów, ogółem zaś liczba chętnych wyniosła 825 uczniów.

– Staraliśmy się zapewnić jak największą liczbę miejsc w jedynym prowadzonym przez gminę liceum, ale niestety szkoły nie są z gumy, nie da się też na szybko dobudować dodatkowego skrzydła czy piętra. Ten chaos minie w ciągu 3-4 lat, kiedy to edukację zakończy tzw. podwójny rocznik. Niestety, z powodu nieprzemyślanych kroków rządzących, to samorządy, a przede wszystkim uczniowie, ponoszą poważne konsekwencje. Miejsc brakuje, nawet dla tych wyróżniających się uczniów – mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa.

Królewska Dwójka przygotowała dla absolwentów po 120 miejsc w 4 klasach w każdym z liceów. Zakwalifikowano dokładnie tylu uczniów, ile było miejsc. Najniższa liczba punktów, która umożliwiła dostanie się do liceum wygląda następująco:

po szkole podstawowej

odział 1a (klasa europejska) – 117,05 pkt.

odział 1b (klasa medialna) – 116 pkt.

odział 1c (klasa medyczna) – 105,65 pkt.

odział 1d (klasa matematyczno-informatyczna) – 116,8 pkt.

po szkole gimnazjalnej

odział 1A (klasa europejska) – 105,6 pkt.

odział 1B (klasa medialna) – 103,8 pkt.

odział 1C (klasa medyczna) – 106,8 pkt.

odział 1D (klasa matematyczno-informatyczna) – 103,4 pkt.

Jak znaleźć szkołę ponadgimnazjalną/ponadpodstawową w rekrutacji uzupełniającej?

Od 25 lipca o godz. 15.00 w elektronicznym systemie rekrutacji znajdą się informacje o wolnych miejscach w szkołach: https://warszawa.edu.com.pl

Rekrutacja uzupełniająca jest prowadzona w tych szkołach, które dysponują wolnymi miejscami. Rekrutacja uzupełniająca nie jest prowadzona za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji.

Należy zgłosić się bezpośrednio do wybranej szkoły.