zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Służył ojczyźnie, teraz walczy z chorobą

Data dodania: 08 listopada 2018
Logo
Podczas 6. Festiwalu Gęsiny 12 listopada 2018r. w DPD Arena Legionowo odbędzie się zbiórka na rzecz Henryka Łepeckiego. Chorego wspierają koledzy, wojsko oraz Fundacja Valetudinaria. Podczas uroczystości wojsko zaprasza na stoisko z grochówką oraz do zwiedzania sprzętu wojskowego.
Cofnij

Henryk Łepecki jest wojskowym (z 27 letnim stażem) w stopniu starszego chorążego sztabowego. Pracował w Jednostce Wojskowej 3934 w Olszewnicy Starej k. Legionowa obecnie jest na rencie.

Henryk był organizatorem różnych zawodów sportowych na szczeblu swojej Jednostki i dowództwa wojsk obrony rakietowej. Był kapitanem zespołów sportowych w Jednostce (siatkówki, drużyny pływackiej, koszykówki, biegów, sportów zimowych). Czynnie w tych zawodach uczestniczył. Był także egzaminatorem WF-u i chemikiem w Jednostce w której służył.

Każdego roku przyjeżdżał wraz z dziećmi: synem Dawidem (17 lat) i córką Wiktorią (1 lat) na wakacje do swojej mamy Stanisławy Łepeckiej do miejscowości Mzdowo (Gm. Kępice).

22 lipca 2017r. będąc na wakacjach został użądlony przez pszczołę co wywołało u niego wstrząs anafilaktyczny. W wyniku wstrząsu doszło do niedotlenienia i niedokrwienia mózgu. Przez ponad 4 miesiące przebywał w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Od 19 grudnia 2017r. jest pod opieką rodziny. Przez cały czas opiekuje nim się mama (Stanisława Łepecka), która pielęgnuje go, karmi, czyta mu i spędza z nim każdą swoją chwilę.

Stan jego małymi kroczkami poprawia się, jednak potrzebny jest czas i dobra rehabilitacje w zakładzie lub klinice rehabilitacji neurologicznej.

Ze środków finansowych jakie uda nam się zebrać pokryjemy koszty Jego leczenia i rehabilitację.

W walce o powrót do zdrowia Henryka wspiera Fundacja Valetudunaria, która mieści się w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy. Szefem Fundacji jest generał brygady w stanie spoczynku dr nauk med. Andrzej Wiśniewski.

Wspiera nas również dowódca ppłk Grzegorza Konkel, wraz z współpracownikami i kolegami st.chor.sztab. Henryka Łepeckiego z JW 3934 z Olszewnicy Starej.