zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Spotkanie w sprawie koronawirusa

Data dodania: 06 marca 2020
W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele miasta, straży miejskiej, KZB sp. z.o.o oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
W związku z potwierdzeniem pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce oraz wzmożoną zachorowalnością na grypę sezonową, w Urzędzie Miasta Legionowo odbyło się posiedzenie zespołu na temat przygotowania Legionowa na wystąpienie przypadków koronawirusa.
Cofnij

W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele miasta, straży miejskiej, KZB sp. z.o.o oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Miasto jest przygotowane.

Podczas spotkania, któremu przewodniczył Zastępca Prezydenta Piotr Zadrożny omówiono stan przygotowania Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Legionowie, która monitoruje sytuacje i zapewnia gotowość do współpracy ze Starostą i ze służbami administracji państwowej w przypadku pojawienia się podejrzenia lub zachorowania na koronowirusa.

Mówiono o profilaktyce: częstym i prawidłowym myciu rąk, ograniczeniu przebywania w dużych skupiskach ludzkich oraz zasłanianiu ust podczas kichania czy kasłania.

Jak podkreślili uczestnicy spotkania, na razie nie ma powodów do wzmożonego niepokoju. Należy przede wszystkim zachować spokój i nie ulegać zbędnej panice. Służby działają zgodnie z procedurami przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.