zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

System parkingowy jakiego nie ma nikt na świecie

Data dodania: 17 maja 2019
Widok na Kozłówkę, SKM

Za dwa lata ruszyć ma warszawska aplikacja smartfonowa, która w czasie rzeczywistym będzie informowała kierowców o zajętości 30 tys. miejsc parkingowych w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, a także kilku tysięcy miejsc w Legionowie, Markach, Pruszkowie, Radzyminie i Ząbkach. Jak podaje branżowy portal TransportPubliczny dziś nie ma na świecie porównywalnego systemu. Podobny jest w San Francisco w Stanach, ale mniejszy.

Cofnij
– Kierowca, wsiadając do auta, w smartfonie wpisze adres, a aplikacja pokaże mu wolne miejsca parkingowe w pobliżu celu, poinformuje go też o stawkach za parkowanie. Na miejscu oceni koszt parkowania i umożliwi opłatę – tłumaczył we wtorek Łukasz Puchalski, szef Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.
 

Niedługo w ZDM ruszy wybór wykonawcy (do połowy maja zbierane są wnioski z dialogu technicznego), powinien być znany do końca roku, a sam system powstanie w ciągu dwóch lat. ZDM nie przesądza technologii działania. W czasie testu sprawdził się zarówno system z kamerami, jak i taki z czujnikami w jezdni nad każdym miejscem parkingowym. Projekt jest jednak pionierski i trudny, bo konieczna jest wiedza, w każdym momencie o każdym z 30 tys. miejsc parkingowych. A to nie łatwe, bo w centrum Warszawy miejsca często nie są wydzielone. Czasem jest to oznaczona strefa, w której kierowcom zdarza się postawić auto koślawo.

Cały artykuł dostępny na stronie transport-publiczny.pl.

Z punktu widzenia zmotoryzowanego mieszkańca Legionowa jest to bardzo dobra wiadomość. Dzięki temu systemowi, jadąc do Warszawy w wybrane miejsce, będzie wiedział, gdzie są wolne miejsca parkingowe będąc jeszcze w Legionowie. Podobnie rzecz będzie się miała u nas. Jadąc do PKP będzie można sprawdzić, czy i ile miejsc jest w danej chwili wolna na parkingu. To rewolucyjne rozwiązanie jeszcze bardziej zintegruje transport metropolitalny.