zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Szczęśliwa 7 na Pucharze Świata Michała Perla

Data dodania: 05 listopada 2019
Michał Perl z flagą Legionowa
W dniach 1-3 listopada w mieście Jełgava na Łotwie odbył się Puchar Świata w zimowym pływaniu, który jest jednym z sześciu etapów zawodów światowej federacji IWSA ( International Winter Swimming Association). Michał Perl, wielokrotny zwycięzca Mistrzostw Świata z Murmańska 2019, który reprezentował Polskę oraz klub UKS „Delfin” Legionowo zdobył tam 7 złotych medali.
Cofnij
Do zawodów zgłosiło się niemalże 300 zawodników z 21 krajów,  między innymi z: Chin, Brazylii, Argentyny czy  z Chile. Temperatura powietrza podczas zawodów wynosiła około 3 stopni Celcjusza, a temperatura wody zaledwie 6 stopni Celcjusza. Zawody odbywały się na specjalnym 25m basenie utworzonym na rzece - „Lelupa”.

Nasz zawodnik brał udział w 7 konkurencjach indywidualnych oraz w  jednej sztafecie. Wybrał za swój cel wszystkie dystanse sprinterskie: 25 m dowolnym, klasycznym i motylkowym; 50 m dowolnym, klasycznym, 100 m dowolnym, klasycznym oraz sztafeta 4 x 25 m dowolnym.

We wszystkich konkurencjach indywidualnych Michał zdobył pierwsze miejsca, natomiast w sztafecie reprezentacyjnej zabrakło trochę szczęścia i zajął 4 miejsce. Tym samym Michał zdobył najwięcej medali z reprezentacji Polski oraz najwięcej punktów liczonych do pucharu świata.

Jesteśmy dumni, że jeden z najlepszych zawodników zimowego pływania na świecie reprezentuje Powiat Legionowski na imprezach międzynarodowych. Jeszcze raz gratulujemy i czekamy na kolejne występy Michała w zimowym pływaniu.

Po starcie Michał powiedział:

Była to po raz kolejny dla mnie niesamowita przygoda. Pierwszy raz brałem udział w Pucharze Świata i oczywiście rezultaty cieszą, lecz bardziej cieszy mnie to, że tak duża liczba osób coraz to bardziej angażuje się w zimowe pływanie i chce spełniać moje marzenia. Jestem ambitnym zawodnikiem i chciałbym odwiedzić między innymi takie kraje jak Chiny czy Szwecja, gdzie rozgrywane są zawody z cyklu Pucharu Świata. To wszystko jest naprawdę nie do opisania.

Sportowe zmagania Michała można śledzić na: www.facebook.com/PerlSwim/