zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Sztafeta Rowerowa - Ogień Niepodległości

Data dodania: 31 października 2019
Znicze

Zapraszamy do wzięcia udziału w Sztafecie Rowerowej Ogień Niepodległości, jest to wydarzenie szczególne dla mieszkańców Legionowa w setną rocznicę nadania nazwy Legionowo. Ogień Niepodległości zostanie przewieziony przez harcerzy ZHP Zgierz z polskiego cmentarza we wsi Kostiuchnówka na Wołyniu, miejsca odbywania się najkrwawszej bitwy Legionów Polskich w pierwszej wojnie światowej. To na tych terenach powstała osada wojskowa wzniesiona przez Polaków, nazwanej Legionowem - znajdowała się Komenda Legionów.

Cofnij

Sztafeta dotrze do Warszawy, na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Od nazwy tej osady i dla upamiętnienia czynu zbrojnego Legionów Polskich generał Bolesław Roja - żołnierz Legionów, wprowadził nazwę Legionowo, które dziś nosi nasze miasto. W setną rocznicę nadania nazwy Legionowo chcemy zapoczątkować tradycje przywożenia w sztafecie rowerowej Ognia Niepodległości zapalonego na cmentarzu naszych przodków walczących na Wołyniu w 1915 i 1916 roku.

10 listopada w godzinach wieczornych przy pomniku Nieznanego Żołnierza Ogień zostanie nam przekazany i w sztafecie rowerowej, do udziału w której, zapraszamy wszystkich mieszkańców przywieziony do Legionowa i złożony pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Następnego dnia ogień będzie nam towarzyszył podczas obchodów Święta Niepodległości. Trasa sztafety liczy około 25 km. Zapraszamy do udziału i przypominamy o odpowiednim wyposażeniu rowerowym: kask, oświetlenie, odpowiedni strój. Niedługo podamy dokładny harmonogram sztafety.

Więcej szczegółów o samej idei sztafety: https://sztafetapoogien.jimdo.com/