zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu Radny Tadeusz Szulc podczas odsłonięcia tablicy

Tablica na straży pamięci

Data dodania: 14 lipca 2020
Z inicjatywy legionowskiego radnego Tadeusza Szulca przed nową siedzibą powiatowych strażaków przy ul. Jagiellońskiej 71A pojawiła się dedykowana temu miejscu tablica pamiątkowa. Dzięki niej mieszkańcy mogą zobaczyć, jak wyglądało ono kilkadziesiąt lat wcześniej.
Cofnij

Swój pomysł miejski radny z Przystanku przedyskutował najpierw ze st. bryg. Mieczysławem Klimczakiem, jeszcze do niedawna szefem KP PSP w Legionowie.

– Razem z komendantem doszliśmy do wniosku, że warto byłoby pomyśleć o jakiejś tablicy pokazującej, co tutaj kiedyś się znajdowało. No i wpadliśmy na pomysł, żeby z mojej książki „Legionowo Przystanek dawniej i dziś” wybrać dwa zdjęcia, które pokazują ten teren z lat 50. ubiegłego wieku – mówi Tadeusz Szulc.

Jak postanowiono, tak zrobiono. Jedna z fotografii na odsłoniętej niedawno tablicy przedstawia widok od ulicy Jagiellońskiej, gdzie rozciągał się swego czasu całkowicie pusty, zabagniony plac.

Druga zaś to ujęcie od ulicy Krakowskiej, na którym widać, że – o czym mało kto zapewne jeszcze pamięta – ponad pół wieku temu obok ulicy płynął tam strumyk.

Warto pójść i samemu się przekonać!