zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Targowisko kultury otwarte

Data dodania: 15 lipca 2019

Dobiegły końca prace remontowe na legionowskim targowisku. Fragment placu targowego położony od ul. Piłsudskiego w stronę ulicy Warszawskiej całkowicie zmienił wygląd. Oficjalne otwarcie odbyło się w niedzielę (14.07) i przyciągnęło setki zaciekawionych legionowian.

Cofnij

Od godz. 16.00 na zwiedzających czekali aktorzy spektaklu Port Magiczny Teatru Wagabunda oraz lokalni artyści. Tuż po oficjalnym otwarciu i przecięciu symbolicznej wstęgi, na scenę weszli Tadeusz Chudecki i Krzysztof Gwiazda, którzy zabawili publiczność humoreskami i melodiami żydowskimi. Po nich wystąpiła znana i lubiana Gosia Andrzejewska ze swoim recitalem. Występy sceniczne zwieńczyła Kapela Chodnikowa, która porwała zgromadzonych do tańca.

Swoje prace wystawili artyści: Katarzyna i Mirosław Gawlik, Barbara Wymazał oraz Stanisław Gadomski. Całą imprezę zakończył spektakl Teatru Ognia.

Targowisko po remoncie to o wiele więcej niż plac handlowy. - To solidna inwestycja, która przez dziesiątki lat służyć będzie naszym mieszkańcom. A służyć będzie w każdy sposób, jaki sobie wymyślimy. Mamy tutaj scenę, która będzie mogła służyć przedszkolom, szkołom, grupom artystycznym których mamy w Legionowie bardzo dużo, są to zespoły czy grupy teatralne, którzy w tym miejscu, w plenerze będą mogli przedstawiać się szerszej publiczności – mówił prezydent Roman Smogorzewski, dodając - 1 mln zł na tę inwestycję pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, więc główną ideą inwestycji było stworzenie miejsca do handlu płodami rolnymi, między innymi ze zlokalizowanych wokół Legionowa gospodarstw.

Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej udało się ten niegdyś piaszczysty plac przygotować i otworzyć na państwa inicjatywy. To będzie wasze miejsce, miejsce, które będzie integrować dwa osiedla – mówił prezydent Legionowa.

Przewodniczący Rady Miasta Legionowo Ryszard Brański dodał – dobrze, że udało się skorzystać z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Chciałbym życzyć państwu wielu pomysłów jak to miejsce wykorzystać, a im one będą bardziej atrakcyjne, tym więcej nas będzie się tutaj spotykać – powiedział przewodniczący legionowskiej rady.

Główne wejście na targ znajduje się nadal od strony ulicy marsz. J. Piłsudskiego. Tuż przy wejściu stanął się pawilon, w którym siedzibę będzie miała administracja targowiska. Miejsca parkingowe w liczbie 27 zostały wykonane od strony ulicy Wysockiego. Plac targowy został utwardzony. Powstały na nim nowoczesne stanowiska handlowe, mniejsze – 5 m² i większe o powierzchni 10 m². Na placu stanęły także wielofunkcyjne lady, ławki i kosze.