zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Tydzień Bibliotek w Poczytalni

Data dodania: 09 maja 2018
Tydzień Bibliotek w Poczytalni

Zapraszamy do udziału w Tygodniu Bibliotek w dniach 9-13 maja. Hasło tegorocznej akcji brzmi „(Do)Wolność Czytania”.

Już dziś (9 maja), o godzinie 18.00 otworzymy wystawę zdjęć grupy Fotowypady. Podczas imprezy ogłosimy również wyniki konkursu na propozycję najwygodniejszego miejsca do czytania. – Planujemy niespodziankę – opowiada dyrektor biblioteki, Tomasz Talarski – Obiecujemy, że osoby które przyjdą, nie będą żałować – zapowiada. Na środę zaplanowaliśmy również uroczyste otwarcie przestrzeni w bibliotece, którą zaaranżujemy według konkursowych propozycji czytelników. Wszyscy, którzy tego dnia wypożyczą książkę, otrzymają gadżet związany z konkursem z okazji Dnia Kobiet i zwycięskim hasłem „Czytaj albo zmywaj”.

Sobota, 12 maja, będzie dniem plenerowym – w dwóch punktach (w parku przy skwerze im. Tadeusza Kościuszki oraz na placu przy ul. Królowej Jadwigi) zorganizujemy happening, w czasie którego dzieci (ale nie tylko), będą mogły posłuchać bajek. Dodatkowo, na skwerze Kościuszki rozstawimy stanowisko biblioteczne, a na placu przy Królowej Jadwigi zostanie wystawiony spektakl „Wiślana Syrenka”.

Legionowskie obchody Tygodnia Bibliotek zakończą się w niedzielę, 13 maja, spotkaniem z cyklu „Pasja Passent, czyli świat książki według Agaty” – do Poczytalni zawita Zygmunt Miłoszewski, autor m.in. powieści  „Jak zawszei cyklu kryminałów o Teodorze Szackim.

Serdecznie zapraszamy do udziału we wszystkich wydarzeniach, a także do odwiedzania biblioteki i fotografowania się w zaaranżowanych kącikach, które są według Was, Drodzy Czytelnicy, najwygodniejsze do oddawania się lekturze. Bardzo chętnie zobaczymy Wasze zdjęcia na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Tydzień Bibliotek w Poczytalni
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Santander Bank Polska SA
96 1090 1841 0000 0001 4147 9243

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie