zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Uczeń SP1 w ścisłej czołówce najlepszych matematyków świata

Data dodania: 09 września 2019
Dyplom

Maksymilian Banaszek, uczeń klasy 6h Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie w ostatnim tygodniu sierpnia wyjechał do Francji na Finał Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych. Jako jedyny z powiatu legionowskiego był członkiem 24-osobowej reprezentacji najlepszych polskich matematyków. Dzielnie reprezentował swoja szkołę oraz miasto Legionowo.

Cofnij

Przez dwa dni na Uniwersytecie Diderota w Paryżu zmagał się z zadaniami matematycznymi i logicznymi. Maks pokonał wielu zawodników z różnych krajów m.in. Belgii, Francji, Słowenii, Szwajcarii, Tunezji, Ukrainy, Włoch.

W ostatecznej punktacji znalazł się w ścisłej czołówce zajmując 13 miejsce na 75 uczniów z całego świata startujących w kategorii klas piątych.

W konkursie brali udział zarówno uczniowie jak i studenci oraz osoby dorosłe. Na podium stanęło 10 najlepszych. Maks zajął miejsce tuż za podium, z czego jesteśmy bardzo dumni, i to spowodowało, że wrócił pełen nadziei oraz wiary, że za rok ma szansę sięgnąć po złoto.

Kolejny Finał odbędzie się w Szwajcarii, w Lozannie. Maks pod czujnym okiem swojego nauczyciela matematyki już zaczyna przygotowania do konkursu.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za realizację szwajcarskiego marzenia naszego młodego matematyka.

źródło: Szkoła Podstawowa Nr 1

Maks w klasie z innymi uczniami