zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Umowa na tunel podpisana

Data dodania: 03 lipca 2019

Zgodnie z zapowiedziami, 1 lipca br władze Legionowa podpisały z PKP PLK umowę na dofinansowanie budowy tunelu na Bukowcu oraz kładki pieszo – rowerowej w ciągu ulic Polna-Kwiatowa. Kolej dofinansuje budowy przepraw w kwocie blisko 12 mln zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2022 roku.

Cofnij

Umowa dotyczy współpracy przy budowie skrzyżowania bezkolizyjnego w ul. gen. B. Roi wraz z budową przyległego układu drogowego oraz kładki nad torami w ul. Kwiatowej/Polnej, w zamian za likwidację przejazdu kolejowo-drogowego kat. A w km 24,455 linii kolejowej nr 9 w ul. Kwiatowej/Polnej, w ramach projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III”. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez kolejarzy, do czasu otwarcia tunelu, przejazd w ciągu ulic Polnej i Kwiatowej nie zostanie zamknięty.

Inwestycja będzie współfinansowana przez PLK ze środków pochodzących z funduszy UE. Udział PKP wyniesie maksymalnie 11 808 595,00 zł netto. Szacowany koszt przepraw to około 30 mln zł.

Władze miasta zwróciły się do starosty legionowskiego z wnioskiem o określenie możliwości udziału powiatu legionowskiego w budowie bezkolizyjnego skrzyżowania z linią kolejową, łączącego ul. Kolejową z ul. Kościuszki.