zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Zimowe pływanie w Katowicach

Data dodania: 14 stycznia 2019

W dniu 12 stycznia odbyły się V międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zimowym pływaniu w Katowicach. Zawody rozgrywały się na stawie Szlomiok w Dolinie Trzech Stawów. Do zawodów zgłosiło się prawie 200 zawodników z całego świata. Temperatura powietrza wyniosła 1 stopień Celsjusza, natomiast woda 0,6 stopnia Celsjusza. Były to idealne warunki do pływania w lodzie.

Cofnij

Klub UKS „Delfin” Legionowo reprezentował Michał Perl. Jest to jedyny zawodnik, który podejmuje się pływania w zimnej wodzie przy tak niskich temperaturach. Michał wystartował na dystansie sprinterskim czyli na 100m. Był on bez konkurencyjny. Zdobył tytuł Mistrza Polski w zimowym pływaniu. Uzyskał on czas 1:02,00, wyprzedzając tym samym drugie zawodnika o ponad 9 sekund.

Były to dla naszego „Delfinka” niesamowite zawody. Osiągnął najwyższe osiągniecie w Polsce, czyli tytuł Mistrza Polski. Jesteśmy dumni, że nasz zawodnik obiera nowego szlaki i przełamuje lody.

Po starcie Michał powiedział: było to dla mnie niesamowite nowe doświadczenie, pierwszy raz w życiu pływałem  w tak zimnej wodzie. Udało mi się wywalczyć tytuł mistrza Polski. Nie mogę się już doczekać Mistrzostw Świata w Rosji, które będą w marcu.

źródło: UKS Delfin