zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

VI Legionowski Marsz Różowej Wstążki

Data dodania: 17 października 2019
Źródło: Legionowski Marsz Różowej Wstążki https://www.facebook.com/ewa.milnerkochanska/posts/2428157163920201
Legionowski Klub Amazonek przy SPP Nadzieja Legionowski Klub "Amazonek" wraz z mieszkańcami Legionowa wziął udział w VI Legionowskim Marsz Różowej Wstążki 2019.
Cofnij

Ten kolorowy marsz ruszył ulicami Legionowa o godzinie 13.00. Jego uczestnicy przeszli trasę od ulicy Kopernika, gdzie mieści się siedziba SPP Nadzieja, aż do legionowskiego ratusza, gdzie powitał ich Zastępca Prezydenta Piotr Zadrożny i zaprosił na wykład dotyczący profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy.

Marsz Różowej Wstążki to jedna z inicjatyw podejmowanych w ramach Wielkiej Kampanii Życia kontra Rak Piersi. Kampania przeciwko rakowi piersi prowadzona jest w Polsce od 1998 roku.

W tym roku obchodzona jest 21 rocznica ogólnopolskiej akcji. Jest to jedna z największych inicjatyw społecznych prowadzonych w Polsce. Celem Wielkiej Kampanii Życia jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz uświadamianie kobietom, że wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna.

Taka świadomość może uratować życie.

Działania podejmowane w ramach kampanii mają przypominać, że nowotwór piersi nie jest wyrokiem, a jedynym i najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi choroby jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych.

 

W okresie menopauzy wzrasta ryzyko zachorowania na nowotwory piersi, które nie wykryte na czas kończą się mastektomią. Usunięcie piersi jest dla kobiet traumatycznym przeżyciem, dlatego po operacji potrzebują wsparcia psychicznego, motywacji, która poprawi jakość życia emocjonalnego oraz wpłynie na ułatwienie podejmowania decyzji osobistych.

Kobiety w klubach Amazonek wspierają się wzajemnie w trudnych chwilach, dzielą się własnymi przeżyciami i sposobami wyjścia z impasu. Uczą się nawzajem od siebie, jak żyć bez piersi z ciągle pięknym ciałem, pozostając atrakcyjną we własnych oczach. Dzielą się energią i wolą walki z nowotworem. W wielu aspektach życia po mastektomii zrozumie cię tylko Amazonka, czyli kobieta taka jak ty.

Członkinie stowarzyszenia biorą aktywny udział w życiu oddziałów onkologicznych. Jako wolontariuszki, już w pierwszych momentach po operacji starają się udzielić pocieszenia i zrozumienia. Stają się nadzieją oraz żywym dowodem na to, że raka można pokonać. Uświadamiają ‘nowicjuszkom’, że przegrana bitwa o pierś, to często wygrana wojna o długie lata życia, w którym doświadczą jeszcze wiele szczęścia i uśmiechu.

Z walki o życie wychodzą silniejsze i paradoksalnie otwierają się na zupełnie nowe doświadczenia. Pomoc Amazonek w powrocie do zdrowia i w walce z chorobą jest nieoceniona, jednak ile to kosztuje siły, strachu i bólu – wiedzą tylko same zainteresowane. Dlatego jeszcze raz przypominamy o profilaktyce.

Legionowski „Klub Amazonek” działa już od przeszło 2011 roku u boku SPP „Nadzieja”, lokalnej organizacji pozarządowej, prowadzonej przez Romana Biskupskiego. Obecnie w klubie zrzeszonych jest ok. 40 pań, którym nowotwór piersi próbował pokrzyżować życiowe plany.

Legionowskie Amazonki zapraszają do wspólnych spotkań organizowanych w siedzibie Uniwersytetu III Wieku, przy ulicy Piłsudskiego 3. Spotykają się regularnie w pierwszy wtorek każdego miesiąca. Legionowski Klub Amazonek ul. Piłsudskiego 3 Zadzwoń tel. 605 305 732 e -mail klub-amazonek@wp.pl

fot. Legionowski Marsz Różowej Wstążki