zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

W 80 dni dookoła... Bajkał, Kamczatka, Wyspy Kuryłskie

W 80 dni dookoła... Bajkał, Kamczatka, Wyspy Kuryłskie
10 grudnia 2019
W Muzeum Historycznym w Legionowie (ul. Mickiewicza 23)
19:00 - 21:00

Opowieść o Syberii i rosyjskim Dalekim Wschodzie rozpocznie się od Bajkału, gdzie oprócz wspaniałych krajobrazów można zaobserwować spotkanie odmiennych kultur.

Bajkał – najgłębsze jezioro świata otoczone górami i tajgą słynie ze swojego piękna. Szczególnie malowniczym zakątkiem jest wyspa Olchon. Niedaleko jeziora leży miasto Irkuck, w którym pozostało jeszcze wiele pięknej drewnianej architektury, zabytkowych cerkwi i innych pamiątek historii.

Na wschód od Bajkału rozciąga się Buriacja – kraj o bardzo ciekawej kulturze, gdzie ścierały się ze sobą: szamanizm, buddyzm i prawosławie. Na Kamczatce i Wyspach Kurylskich leżących na rosyjskim Dalekim Wschodzie znajduje się kilkaset wulkanów wyrastających nad brzegiem Oceanu Spokojnego.

Atrakcją tych rejonów są urozmaicone krajobrazy, spektakularne zjawiska wulkaniczne i dzika przyroda. Autorzy wędrowali po Kamczatce między innymi wchodząc na wulkan Awaczyński oraz do krateru aktywnego wulkanu Mutnowskiego z wrzącą lawą i siarkowymi osadami. Dotarli też na trzy wyspy z archipelagu Wysp Kurylskich: Iturup, Szykotan i Kunaszyr – z której widać już japońską wyspę Hokkaido.

Pokażą piękne krajobrazy, zjawiska wulkaniczne, skały o fantazyjnych kształtach wyrzeźbione przez fale oceanu oraz Koniec Świata – przylądek na wyspie Szykotan. Opowiedzą o kąpielach w gorących źródłach, o łososiach płynących na tarło w górę rzeki i o klimatach podróżowania po Rosji w latach dziewięćdziesiątych.

Spotykamy się we wtorek (10 grudnia 2019 r.) o godzinie 19:00 w Muzeum Historycznym w Legionowie (ul. Mickiewicza 23).

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1457739174382897/