zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

"W pobliżu Chopina" recital fortepianowy Wojciecha Kruczka

Data dodania: 06 lutego 2018

godz. 18.00
sala widowiskowa w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
"W pobliżu Chopina"
recital fortepianowy Wojciecha Kruczka

Maria Szymanowska - Polonez f-moll
Fryderyk Chopin - Etiuda h-moll op. 25 nr 10
Fryderyk Chopin - Sonata b-moll op. 35
Cz. I - Grave. Doppio movimento
Cz. II - Scherzo
Cz. III - Marche funebre. Lento
Cz. IV - Finale. Presto
Fryderyk Chopin - Ballada g-moll op. 23
Fryderyk Chopin - Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
Wojciech Kruczek naukę gry na fortepianie rozpoczął mając 7 lat. W wieku 12 lat miał okazję do wszechstronnego rozwoju artystycznego w Teatrze Muzycznym Roma, grając rolę ucznia w musicalu "Akademia Pana Kleksa".
Ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Z. Brzewskiego w Warszawie (tzw. "szkoła talentów").
W 2017 roku z wyróżnieniem ukończył stacjonarne studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Obecnie jest studentem pierwszego roku stacjonarnych studiów magisterskich na tej samej uczelni również w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just.
Laureat wielu nagród i wyróżnień na konkursach o zasięgu krajowym i międzynarodowym, m.in. na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Szafarni (2010, 2011), Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie (2012), Konkursie Pianistycznym dla Dzieci i Młodzieży im. F. Chopina w Warszawie (NIFC, 2012), Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie (2013), Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Sochaczewie (6-krotny laureat, ostatnio w 2013), Chopinowskim Turnieju Pianistycznym w Krakowie (2012, 2015), Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Pamięci Very Lotar-Szewczenko w Jekaterynburgu, Rosja (2016), Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Alion Baltic w Tallinnie, Estonia (2016), półfinalista IV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Halina Czerny-Stefańska in Memoriam w Poznaniu (2017).
Zaangażowanie w zdobywanie wiedzy i umiejętności potwierdza również 3-krotne (na 3 możliwe) otrzymanie stypendium rektora dla najlepszych studentów UMFC oraz inne wyróżnienia za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne.
Pracował również podczas letnich kursów pianistycznych oraz lekcji mistrzowskich z wybitnymi pianistami i pedagogami, takimi jak m.in.: Janusz Olejniczak, Katarzyna Popowa-Zydroń, Alicja Paleta-Bugaj, Andrzej Jasiński, Tobias Koch, Wojciech Świtała, Nikolai Demidenko i inni.
Miał przyjemność występować w różnych salach koncertowych oraz miejscach takich jak m.in.: Pałac Szustra, Galeria Porczyńskich, Akademia Sztuk Pięknych, Zamek Królewski, Muzeum Fryderyka Chopina, Lotnisko Chopina w Warszawie; Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.
Prowadzi czynną działalność pianistyczną, chętnie koncertując zarówno podczas dedykowanych występów, jak również w ramach festiwalów na terenie kraju i za granicą. Posiada szeroki repertuar, w którym szczególne miejsce zajmują jego ulubieni kompozytorzy: Fryderyk Chopin, Johannes Brahms, Ludwig van Beethoven.
Obecnie poświęcił się zgłębianiu tajników wykonawstwa historycznego muzyki Fryderyka Chopina i jest polskim kandydatem do pierwszego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we wrześniu 2018 roku.

Wojciech Kruczek na FB

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 08:00-18:00
wt-pt 08:00-16:00

NUMER KONTA:
Santander Bank Polska SA
96 1090 1841 0000 0001 4147 9243

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: +48 22 774 20 31, +48 22 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
telefon dla niepełnosprawnych:
+48 22 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie