zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Walki barda z obrazami - w Galerii Sztuki Ratusz

Na zdjęciu ilustracja do wiersza Astrolog.
15 - 30 czerwca 2020
Galeria Sztuki Ratusz - Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
00:00
Wystawa pokazuje obrazy, które stały się dla Kaczmarskiego inspiracją do napisania piosenek, oraz teksty tych piosenek, zaznaczmy - bardzo dobre teksty poetyckie, broniące się również bez towarzyszącej im zwykle muzyki.

Wszyscy jesteśmy oswojeni ze słuchaniem Kaczmarskiego, choć nie wszyscy o tym wiemy, a niewielu przyznaje się do tego. Chmura popkultury zmiotła, niegdyś ogromne, znaczenie przekazu starego barda, ale nie zabrała mu ani wyrazistości, ani wewnętrznej spójności, ani zindywidualizowanej wizji świata.

Oto właśnie okazuje się, że świat nie jest doskonały, i nie był nim od samego początku; że uzurpacje doskonałości gorsze bywają od powszechnej przeciętności; że bycie w głównym nurcie jest czasem równoznaczne z płynięciem w wielkiej fali ekskrementów; że poezja nie chroni przed upadkiem i nie znieczula, mimo wszystko, sumienia poety; wreszcie - że wyśpiewana raz doniosła prawda potrafi odradzać się w przestrzeni naszego kulturowego doświadczenia, inspirując nas do nowych interpretacji, nowych wizji, nowych prób naprawy tego, co da się zmienić, i nowych aktów pokory wobec tego, czego zmienić się nie da.

źródło: MOK Legionowo