zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Wernisaż wystawy Sylwii Piwowar "Matematyczne historie"

Wernisaż wystawy Sylwii Piwowar
11 stycznia 2019
Ratusz, galeria sztuki
19:00

Wernisaż wystawy malarstwa "Matematyczne historie" Sylwii Piwowar. Wystawa otwarta od 3 do 17 stycznia 2019.

Księga natury, jak powiedział Galileusz, jest napisana językiem matematyki. To właśnie liczby pozwalają nam precyzyjnie określać fakty, a także siły, których na co dzień doświadczamy.
Seria obrazów Matematyczne Historie to fascynacja królową nauk - matematyką. Trudno oceniać jaki wpływ ma matematyka na naszą codzienność i trudno również nie postawić tezy, że matematyka jest naszą codziennością, która przejawia się w liczbach, fraktalach, polach, równaniach, pochodnych, funkcjach, dowodach i prawach fizyki. Zdaje się, że już samo nazwisko: Piwowar rozpoczynające się od liczby Pi: 3,14 będącej stosunkiem obwodu koła do długości jego średnicy, zobowiązało mnie do rozpoczęcia malarsko - matematycznej przygody. Jestem ciekawa w jaką matematyczną historię zawiodą Was obrazy i czy odnajdziecie w nich własny pierwiastek.

SYLWIA PIWOWAR - urodzona na Roztoczu, mieszka pod Warszawą.
Absolwentka: Szkoły Muzycznej w klasie wiolonczeli, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Studiów Podyplomowych Zarządzanie w kulturze.
Maluje, fotografuje (autorka wielu wystaw fotograficznych), poetycko zadebiutowała w 2012 roku tomikiem poezji "W polifonii ciszy".
Prowadzi Centrum Kreatywne dla dzieci, jest mamą Antoniny i Marii.