zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Więcej miejsc w żłobku

Data dodania: 08 sierpnia 2017
Plakat programu Maluch+

Żłobek Miejski w Legionowie otrzymał od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej środki finansowe na utworzenie dziesięciu nowych miejsc dla dzieci niepełnosprawnych i wymagających szczególnej opieki. Dotacja ta została przyznana w konkursie „MALUCH plus” 2017 – edycja specjalna „Za życiem”.

Na początku czerwca 2017 r. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformował, że ogłasza w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH plus”, konkurs dla gmin „MALUCH plus” 2017 – edycja specjalna „Za życiem”. Na ten cel przeznaczono 15 mln zł. O dotacje na utworzenie miejsc opieki w żłobkach lub klubach dziecięcych, dostosowanie istniejących miejsc w instytucjach opieki do potrzeb dzieci niepełnosprawnych i wymagających szczególnej opieki i zapewnienie funkcjonowania tych miejsc walczyły w tej edycji gminy z całej Polski.

Gmina Legionowo jako jedna z sześciu gmin otrzymała 200 000,- zł na utworzenie 10 miejsc oraz jako jedna z jedenastu gmin 20 000,- zł na zapewnienie funkcjonowania tych miejsc opieki. Realizacją tego zadania zajmie się dyrektor Żłobka Miejskiego pani Barbara Mierzejewska. - Żłobek w Legionowie jest największą tego typu placówką na Mazowszu i jedną z większych w kraju. Udało nam się jednak wygospodarować dodatkowe miejsca dla dzieci niepełnosprawnych. Wsparcie dla rodzin z dziećmi, które wymagają szczególnej opieki jest jednym z priorytetów obecnych władz miasta. Dotychczas to wsparcie zaczynało się na poziomie przedszkola. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu i odpowiedniemu wyposażeniu żłobka, taką opiekę będziemy mogli zaproponować również najmłodszym mieszkańcom Legionowa – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Piotr Zadrożny.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową Żłobka Miejskiego

Rysunek dzieci bawiących się w żłobku
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

Miejska Biblioteka Publiczna w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejSystem Gospodarki Odpadami w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStraż Miejska w LegionowieKZB LegionowoPECPWK LegionowoStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowiePowiatowy Urząd Pracy w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa