zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Wieczór z Floriankiem

Data dodania: 12 października 2017
Florianek/Fot. Tomasz Kołodziński

Sala edukacyjna „Iskierka” w legionowskiej strażnicy wzbogaciła się o prototyp wozu gaśniczego, który wykorzystywany będzie w zajęciach z dziećmi i młodzieżą. Używany pojazd został kupiony przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej za symboliczną złotówkę, koszt jego remontu i adaptacji - 20 tys. zł., pokrył Urząd Miasta Legionowo.        

Nowy nabytek, pieszczotliwie nazwany Floriankiem, to meleks przerobiony na wóz gaśniczy, dzięki któremu dzieci i młodzież będą mogły uczyć się właściwych zachowań i postępowania w trakcie akcji gaśniczych. Jest to piąty tego typu pojazd w kraju. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie od lat stawia na edukację. Podstawowym celem instruktaży prowadzonych w strażnicy jest kształtowanie odpowiednich nawyków poprzez symulację zdarzeń takich jak pożary i wypadki drogowe. Uczestnicy warsztatów uczeni są zasad organizacji i prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki Floriankowi zajęcia będą jeszcze ciekawsze i zbliżone do rzeczywistych warunków. W efekcie wzrośnie bezpieczeństwo zarówno uczestników szkoleń, jak i osób z ich najbliższego otocznia. Podczas uroczystego przekazania wozu Komendant Powiatowy PSP w Legionowie  st. bryg. Mieczysław Klimczak mówił o prewencji społecznej, misji realizowanej przez strażaków powiatu legionowskiego oraz przedstawił plany rozwoju sali „Iskierka”. W przyszłym roku ma powstać w niej laboratorium, w którym dzieci i młodzież, na zasadzie przeprowadzenia eksperymentów, zobaczy min. jak prawidłowo gasić płonący olej czy sprzęt elektroniczny. Szkolenie przedszkolaków i uczniów skutkuje nie tylko wiedzą i poczuciem bezpieczeństwa, wielu z nich, być może, dołączy do strażackich drużyn, a w przyszłości zasili kadry państwowych lub ochotniczych straży pożarnych. Kulminacyjnym momentem wieczoru była prezentacja Florianka. Młodzi adepci pożarnictwa z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej z Kałuszyna przetestowali nowy pojazd wykorzystując go podczas pozorowanej akcji gaśniczej. Pokazowi przyglądali się zaproszeni goście.

 

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Wóz gaśniczy Florianek będzie służył dzieciom i młodzieży w edukacji z zakresu ochrony przeciwpożarowej, realizowanej w legionowskiej „Iskierce”  Fot. Tomasz Kołodziński
 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie