zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Wieczór z operą: Traviata

Data dodania: 18 października 2018
Wieczór z operą: Traviata

Kultura najwyższych lotów weszła na dobre do Poczytalni. Tym razem za sprawą cyklu wieczorów poświęconych operze i zapoczątkowanym przez wybitne dzieło Giuseppe Verdiego – „Traviata”.

Spotkanie miało charakter słowno-muzyczny. Komentarze Sławomira Pietrasa, znawcy opery i baletu, zawierały mnóstwo ciekawostek i anegdot dotyczących tradycji wykonawczych, polskich tradycji oraz różnorodnych interpretacji „Traviaty”. Sylwester Kostecki, współpracujący z operami na terenie całej Polski, oraz Karolina Wieczorek, solistka Opery Krakowskiej, w brawurowy sposób zaprezentowali wybrane partie wokalne, a także preludia, tańce i transkrypcje fortepianowe. Wszystko zostało okraszone odpowiednimi kostiumami i rekwizytami, dzięki czemu gra aktorska w pełni oddała klimat na pozór wielu znanego, ale jednak nie do końca zgłębionego, dzieła Verdiego. Z pewnością zostały zaspokojone gusta nie tylko wytrawnych słuchaczy, ale też tych, którzy z operą dopiero się zapoznają lub po prostu nie odwiedzają chociażby Opery Narodowej.

Zapraszamy na kolejny wieczór z operą. Już 27 października będzie można usłyszeć wybrane partie „Carmen”.
 

/Poczytalnia/

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Santander Bank Polska SA
96 1090 1841 0000 0001 4147 9243

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

KZB LegionowoPECPWK LegionowoStraż Miejska w LegionowieMiejska Biblioteka Publiczna w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejPowiatowy Urząd Pracy w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – WarszawaSystem Gospodarki Odpadami w Legionowie