zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
BIP

Witaj szkoło!

Data dodania: 02 września 2019

Wakacje dobiegły końca. Podobnie jak w całym kraju, także w Legionowie uczniowie właśnie dzisiaj (02.09) rozpoczynają nowy rok szkolny 2019/2020. Liczba uczniów w szkołach prowadzonych przez Gminę Miejską Legionowo przekroczy 5,5 tys.

Cofnij

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczyna się w poniedziałek 2 września. Należy pamiętać, że jest to pierwszy rok bez gimnazjów.

Po uroczystej inauguracji roku szkolnego uczniowie poznają plan zajęć na bieżący rok nauki, zaś nowi wychowankowie – swoich nauczycieli, szkolnych kolegów i zasady, jakie obowiązują w danej placówce edukacyjnej. We wtorek zabrzmi zaś pierwszy dzwonek i oficjalnie zaczną się zajęcia wychowawczo - dydaktyczne.

Z informacji Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że 2 września 2019 roku naukę rozpocznie ok. 4,6 milionów uczniów. Najwięcej z nich, bowiem aż 3 miliony, rozpocznie zajęcia na szczeblu szkoły podstawowej. Natomiast pozostałe 1,5 miliona to młodzież, która zaczynie naukę w szkołach ponadpodstawowych - w tym między innymi 643,5 tys. w liceach ogólnokształcących oraz 659,9 tys. w technikach. Nie należy zapominać o przedszkolakach, dla których również dzisiaj zaczynają się zajęcia. Blisko ok. 1,4 mln dzieci w wieku 3-6 lat rozpocznie naukę w przedszkolach.

ZSP Nr 2