zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
PL BIP

Zasłużony trener

Data dodania: 04 lipca 2017

Zasłużony dla miasta Legionowo – taką statuetkę z rąk prezydenta miasta otrzymał podczas czerwcowej (28.06) sesji Wojciech Augustynowicz – wieloletni trener i wychowawca młodzieży.

Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski wręczył statuetkę i tytuł „Zasłużony dla miasta Legionowo” panu Wojciechowi Augustynowiczowi. Wnioskodawcą był radny Tadeusz Szulc, który zwrócił uwagę na ponad 40-letnią działalność trenera, jego liczne sukcesy oraz przyjazne usposobienie.

- Jest przykładem działacza społecznego i społecznika, którego wspomina wiele roczników jego wychowanków – powiedział radny Szulc.

- Postanowiliśmy wręczyć statuetkę im. gen. B. Roi i przyznać tytuł Zasłużonego dla Miasta Legionowo w uznaniu wieloletniej pracy na rzecz legionowskiego społeczeństwa i zasług dla miasta – powiedział przewodniczący Janusz Klejment.

Pan Wojciech jest założycielem Uczniowskiego Klubu Sportowego w Zespole Szkół nr 2 w Legionowie. Spod skrzydeł trenera judo, tenisa i gimnastyki artystycznej wyszło już wielu przyszłych mistrzów. Dzieci i młodzież odnoszą sukcesy na szczeblu międzymiastowym i międzynarodowym. Gratulacje i podziękowania dla trenera złożyli również przedstawiciele Rady Miasta Legionowo.

Prezydent Roman Smogorzewski wspomniał swoje osobiste doświadczenia z trenerem – Chciałbym podziękować panu Wojciechowi, pewnie inaczej potoczyłyby się moje osobiste losy gdyby nie pan Wojciech, który w 1979 roku tak mnie walnął o matę na zajęciach judo w szkole podstawowej nr 2, że wtedy w wieku 7 lat dowiedziałem się, że sport nie jest dla mnie i zacząłem się dobrze uczyć – zażartował prezydent.

Legionowo od 2007 r. honoruje społeczników legionowskich statuetką gen. Bolesława Roi – ojca chrzestnego nazwy Legionowo. W 2009 roku minęła 90. rocznica nadania nazwy Legionowo. Tę zaszczytną nazwę nadał koszarom wojskowym w podwarszawskiej Jabłonnie w pierwszym kwartale 1919 r. gen. Bolesław Roja – organizator pierwszych jednostek odrodzonego Wojska Polskiego, stanowiących o suwerenności niepodległego państwa. Wojciech Augustynowicz jest 19. z kolei mieszkańcem, który został wyróżniony tą statuetką. Więcej na temat pozostałych laureatów przeczytamy na stronie http://www.legionowo.pl/pl/Zasluzeni-dla-Miasta-Legionowo.

 

Urząd Miasta Legionowo

ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41,
05-120 Legionowo

GODZINY OTWARCIA:
pon 8:00 - 18:00
wt - pt 8:00 - 16:00

NUMER KONTA:
Getin Noble Bank S.A.
44 1560 0013 2380 6993 5000 0001

ADRES E-MAILOWY:
kancelaria@um.Legionowo.pl

SEKRETARIAT:
tel.: (22) 774 20 31, (22) 766 40 00
fax: (22) 774 02 32
tel. dla niepełnosprawnych:
(22) 766 40 03

ADRES SKRZYNKI PODAWCZEJ NA EPUAP:
/UMLegionowo/skrytka

Miejska Biblioteka Publiczna w LegionowiePowiatowe Centrum Integracji SpołecznejSystem Gospodarki Odpadami w LegionowieMiejski Ośrodek Kultury w LegionowieMuzeum Historyczne w LegionowieOśrodek Pomocy Społecznej w LegionowieStraż Miejska w LegionowieKZB LegionowoPECPWK LegionowoStarostwo Powiatowe w LegionowiePowiatowa Izba Gospodarcza w LegionowiePowiatowy Urząd Pracy w LegionowieCentrum Szkolenia PolicjiKomenda Powiatowa w LegionowiePunkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa