Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Logo BIP
źródło: UKS Delfin, trener z zawonikami

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters

Data dodania: 18 listopada 2019

W dniach 15-17 listopada odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters. Zawody w tym roku zostały zorganizowane na nowym basenie „Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej” w Łodzi. W imprezie wystartowało ponad 600 zawodników ze 112 klubów z całej Polski, jak i zza granicy(Rosja, Węgry, Czechy, Litwa, Ukraina, Słowacja, Irlandia, Izrael) .

Cofnij
UKS „Delfin” Legionowo reprezentowała dwójka zawodników: Joanna Żbikowska i Krzysztof Żbikowski. „Mastersi” przywieźli łącznie 9 medali różnorodnego koloru. Jak dotąd jest to największy dorobek medalowy na jednych zawodach naszych zawodników.

• 100m zmiennym (1:15;83) - 5 miejsce,
  • 50m stylem motylkowym (0:32,85)- 6 miejsce.

To były najlepsze zawody Asi tym sezonie. W swoje kategorii wiekowej (20-24 lata) zdobyła 2 krążki koloru srebrnego i 2 krążki brązowe.

Kolejnym zawodnikiem na Mistrzostwach Polski był Krzysztof Żbikowski, który startował aż w 6 konkurencjach:
  • 200m stylem klasycznym (2:35,48) - 1 miejsce (złoto),
  • 100m stylem zmiennym (1:02,88) -3 miejsce (brąz),
  • 100m stylem klasycznym (1:05,82) - 3 miejsce (brąz),
  • 50m stylem klasycznym (30,18) - 3 miejsce (brąz),
  • 200m stylem zmiennym (2:27,36) - 3 miejsce (brąz),
  • 100m stylem dowolnym (0:57,02) - 6 miejsce.

Wyniki Krzysztofa również były najlepsze w tym sezonie, zdobył aż 5 medali (1 złoty i 4 brązowe) w kategorii 20-24 lata.

Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters cieszą się coraz większa popularnością i przyciągają mnóstwo świetnych zawodników. Dla klubu UKS „Delfin” Legionowo był to udany występ w Mistrzostwach Polski Masters pomimo braku naszych najlepszych Mastersów Dawida Szulicha (który odbywał szkolenie wojskowe) i Michała Perl ( który został Tatą w dniu 14 listopada).

Gratulujemy naszym zawodnikom i mamy nadzieję, że dalej będą godnie reprezentować nasz klub, miasto i powiat.